Statistika našeho portálu

  • 100 213 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Týden vědy a techniky v Českých Budějovicích

01.11.2015 - 15.11.2015 České Budějovice

Nenechte si ujít Týden vědy a techniky, největší vědecký festival v České republice!Týden vědy a techniky AV ČR je nejrozsáhlejší a největší vědecký festival v České republice. V pořadí 15. ročník proběhne od 1. do 15. listopadu 2015 v Praze, Brně, Ostravě a na dalších místech po celé České republice. Celkově se uskuteční více než 250 přednášek, 60 výstav, 75 dnů otevřených dveří, vědecké…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Týden vědy a techniky, největší vědecký festival v České republice!

Týden vědy a techniky AV ČR je nejrozsáhlejší a největší vědecký festival v České republice. V pořadí 15. ročník proběhne od 1. do 15. listopadu 2015 v Praze, Brně, Ostravě a na dalších místech po celé České republice. Celkově se uskuteční více než 250 přednášek, 60 výstav, 75 dnů otevřených dveří, vědecké kavárny, workshopy, semináře a projekce dokumentárních filmů po celé republice.

Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR a přes 50 partnerských organizací.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Letos pro vás chystáme 75 dnů otevřených dveří na ústavech AV ČR a partnerských organizací na mnoha místech České republiky a navštívit můžete také 19 elektráren a informačních center energetické Skupiny ČEZ, a. s. V rámci programu dnů otevřených dveří můžete například navštívit laboratoř virtuální reality, pozorovat vesmír či se vydat na terénní geologickou exkurzi. Provedeme vás životem v prvohorním moři anebo vám detailněji přiblížíme život a dílo Mistra Jana Husa při příležitosti 600 let od výročí jeho upálení. V bohatém programu na Vás také čeká 3D tiskárna či interaktivní program E.ON Energy Trucku, během nějž se studenti mohou dozvědět, kde se bere elektřina a jak s ní šetrně a bezpečně zacházet.

PŘEDNÁŠKY

Program přednášek je pro letošní rok velmi pestrý. Nabízí témata ze všech oblastí vědy. V nabídce si jednoduše vyberete tu, která Vás zaujme, a snadno se zaregistrujete. Přednášek je pro letošek připraveno více než 250, takže je opravdu z čeho vybírat. Hlavní přednáškový program se uskuteční v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1. Avšak i další místa v Praze a ostatních krajských městech budou hostit špičkoví vědci, kteří se s vámi podělí o poznatky z aktuálního výzkumu a nad tématem s vámi podiskutují. Pro ty, kteří během dne nestihnou některou z přednášek, budou připravené streamované záznamy. Dalším řešením je návštěva vědecké kavárny v příjemném prostředí nad kávou.

FESTIVAL PRO VŠECHNY

Festival Týden vědy a techniky AV ČR je zaměřen především na studenty středních škol, kterým jsou určeny zejména přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní program a doprovodné akce jsou vhodné pro širokou veřejnost.
Vstup na festival je bezplatný. Na některé akce je potřeba z kapacitních důvodů rezervovat dopředu místa na webu.

MOTTO "15 SVĚTELNÝCH LET"

Organizace spojených národů vyhlásila rok 2015 za Mezinárodní rok světla a technologií založených na světle. Festival Týden vědy a techniky AV ČR se rozhodl tuto iniciativu podpořit v rámci festivalového motta. V mottu však nenaleznete pouze odkaz na světlo, ale i číslovku 15, která upozorňuje na významný milník festivalu. Symbolický odkaz na světelné roky a vzdálené galaxie je příslibem, že se budeme opět věnovat nejenom základním vědeckým otázkám, ale pozveme Vás k nahlédnutí až za hranice známého a probádaného, do fascinujících tajů vědeckého výzkumu a poznání.

Podrobný bohatý program v Jihočeském kraji

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Dětský den 2023 - České Budějovice

02.06.2023 - 02.06.2023
Městský park BosoNoha…

Zveme všechny malé i velké na oslavu dětského dne 🎈

Příměstský cyklo kemp 2023 - České …

17.07.2023 - 21.07.2023
České Budějovice

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

24.07.2023 - 28.07.2023
České Budějovice

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Dětský festival Fesťáček 2023 - Čes…

16.09.2023 - 16.09.2023
Výstaviště České…

Čekají na vás hvězdní účinkující, kouzelnická show, malování na obličej, tvoření velkých bublin, soutěže, nafukovací…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 2. červen

Dnes má svátek Jarmil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete