Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Loučeň

12.01.2013 - 23.02.2013 Loučeň

Zima nabízí na zámku Loučeň tradičně nevšední zážitky, na které tu v hlavní sezóně nenatrefíte. Letos jdeme s krutou pravdou ven: Knížecí rodina patří mezi upíry, jak se můžete přesvědčit při upírských prohlídkách každou lednovou sobotu.Tuhle dlouho tutlanou pravdu už bohužel nelze dál držet pod zámkem: "Ano, přiznáváme, je to tak. Knížecí rodina ze zámku Loučeň není jen tak obyčejné modré…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Loučeň, Loučeň č. p. 1
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Nymburk
Obec
Loučeň

Fotogalerie k článku

Zima nabízí na zámku Loučeň tradičně nevšední zážitky, na které tu v hlavní sezóně nenatrefíte. Letos jdeme s krutou pravdou ven: Knížecí rodina patří mezi upíry, jak se můžete přesvědčit při upírských prohlídkách každou lednovou sobotu.

Tuhle dlouho tutlanou pravdu už bohužel nelze dál držet pod zámkem: "Ano, přiznáváme, je to tak. Knížecí rodina ze zámku Loučeň není jen tak obyčejné modré krve. Její příslušníci jsou upíři," šokovala nedávným přiznáním novináře Kateřina Šrámková, jednatelka zámku.

Krvavá pravda novinářskou senzací
Vedení zámku muselo jít po nátlaku podezřívavých novinářů s pravdou ven. Během Hradozámecké noci na přelomu srpna a září se totiž objevilo několik případů, kdy se několik návštěvníků z výletu na hrad či zámek nevrátilo zpátky domů. Památek bylo tu noc otevřeno zhruba na osmdesát, pohřešovaní měli ale jedno společné: Osudné noci se vypravili právě na zámek Loučeň. Jak přiznala jednatelka zámku, za jejich zmizením stojí místní aristokratičtí upíři, kteří nedokázali zkrotit své hladové vášně.

Turisté: Místo strachu nadbíhají tragickým nehodám
Lidé jsou ale nepoučitelní. Místo vlny strachu vyvolaly tyto případy poslední Hradozámecké noci nebývalou vlnu zájmu návštěvníků, kteří se stále dotazovali na to, kdy se budou konat další upírské prohlídky. "Ti lidé nepochopili, že to není žádná akční podívaná, ale skutečně závažný kriminální případ, komplikovaný navíc tím, že upíři jsou postavami aristokratů z doby kolem roku 1900. Coby státní příslušníci rakousko - uherské monarchie tak nemohou být za své krvavé vraždy souzeni podle platných českých zákonů. A tak dál běhají na svobodě a krvelačně vítají další návštěvníky. Při nedávných adventních prohlídkách dokázali své vášně ukočírovat - v mírumilovném adventním období nebylo pohřešováno jediné dítě z těch takřka dvou tisíc příchozích. Ale protože knížecí rodinu znám zblízka, v lednu za ni opravdu nemohu ručit," říká bezradně manažer zámku Jiří Senohrábek.

Potenciální oběti blokují telefonní linky
Podle hesla "Kdo chce kam, pomozme mu tam" tak na zámku, kde stále řinčí telefony, začali přijímat rezervace na ony velmi žádané upírské prohlídky. Správě zámku nezbylo, než rezignovat a vyslyšet volání opakovaně volajících, aby se uvolnily linky a na zámek se tak mohli dovolal také slušní klienti romantických pobytů na zámeckém hotelu:

Správa zámku tedy vypsala ony tzv. upírské prohlídky, vyvolané adrenalinovým naléháním senzacechtivých čtenářů bulvárních novin, zatím na každou lednovou sobotu vždy ve 14 a 15 hodin - tedy v termínech 5., 12., 19. a 26. ledna. "Naše infocentrum, které má neustále obsazené linky a jeho pracovníci už trpí opravdu příšernými bolestmi hlavy, návštěvníky varovalo, že tohle není žádná legrace. Nevěří, chtějí na vlastní oči vidět upíry. Dobrá, mají to mít," tvrdí rezolutně jindy laskavá Kateřina Šrámková a dodává: "Snad se po tomhle článku nebude počet nezodpovědných turistů ještě množit a tato slova o nebezpečnosti lednového setkání s upírskou knížecí rodinou vezmou lidé konečně vážně."

Upírské prohlídky, není-li Vám již život milý, můžete objednávat v termínech

5., 12., 19. a 26. ledna vždy od 14 nebo 15 hodin na telefonu 325 585 228, nebo ještě lépe na mailu infocentrum@zamekloucen.cz. Pokud přežijete, ochutnáte v rámci prohlídky také krvavý upírský nápoj.

 

Pozor - pro velký zájem rozšiřujeme upírské prohlídky až do konce února, tedy dále i na termíny 9., 16. a 23. února vždy od 14 a 15 hodin.

 

Další bohatý výběr akcí na hradech a zámcích po celé České republice najdete zde

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Poděbradský triatlon 2023 - Poděbra…

19.05.2024 - 19.05.2024
koupaliště Jezero

Závod pro malé i velké sportovce.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete