Statistika našeho portálu

  • 97 585 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

V centru Prahy bude vonět zabijačka Praha

20.01.2022 - 23.01.2022 Praha

Jitrnice, jelito, krvavá tlačenka, ale i grilovaná prasečí ouška nebo škvarky v kornoutu. Nejen to, ale i další speciality české zabijačky na vás čekají od 20. do 23. ledna ve Vinohradském Parlamentu. Tradiční pokrmy v moderním hávu si můžete přijít vychutnat v klidu v restauraci, nebo si dát na stojáka třeba klasiku v podobě guláše. A nebude chybět ani venkovní prodej zabijačkových produktů.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vinohradský Parlament
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Ve Vinohradském Parlamentu propuknou doslova zabijačkové hody. Skvělý tým kuchařů pod vedením šéfkuchaře Jana Pípala připravil bohatý seznam jídel, kterým bude jen těžké odolat. Polední menu, které se bude podávat od 10.45 do 15.00 hod., nabídne hned několik chodů. Opečenou jitrnici, jelito, prejt, vepřovou krkovici na černém uhlí nebo pečený zabijačkový guláš se škvarkovým knedlíkem a cibulí. Chybět nebude prdelačka a ovarová česnečka. Od 15.00 hod. je ideální čas přijít na degustaci zabijačkových specialit. Plato pro 1 nebo 2 osoby bude plné jitrnic, uzeného z domácí udírny, vepřového jazyka či vepřových oušek. To všechno kuchaři připravují pouhý den předem, aby vše bylo co nejčerstvější. "Udělat v centru Prahy zabijačku se vším všudy samozřejmě nelze, ale snažíme se tomu maximálně přiblížit. Od řezníka máme maso, které pak sami zpracujeme na jitrnice, jelita a další pokrmy, bez kterých by zabijačka nebyla zabijačkou," vysvětluje šéfkuchař Jan Pípal.

Ti, kdo mají rádi atmosféru pouličního bufetu, si přijdou také na své. Venku si na stojáka za hudebního doprovodu harmonikáře budou moci dát nejen krkovici a guláš, ale i vepřové škvarky v kornoutu, chleba se škvarkovou pomazánkou a nakládanou cibulí nebo prasečí ouška. Chybět nebudou ani sladké tečky v podobě tlačeného koláče nebo pečené buchty. 

Ve Vinohradském Parlamentu myslí i na to, abyste si mohli odnést kus zabijačky i domů. A proto chystá i venkovní prodej světlé i krvavé tlačenky, žemlové jitrnice, kroupového jelita, domácích škvarek v sádle a prdelačky ve sklenici. K ochutnávce od všeho trochu bude k dispozici i zabijačková výslužka. 

Kdo se ale k Vinohradskému Parlamentu nedostane, nemusí zoufat. Zabijačkové dobroty si můžete objednat už nyní přes službu Wevar, která je od čtvrtka 20. do neděle 23. ledna doveze přímo k vám domů. Vybírat můžete od jitrnic a jelit přes pochutiny ve skle po zabijačkový box s vybranými produkty a jiné. Objednávat můžete na wevar.cz.

Další akce v okolí

Oblíbený festival růžových vín se v…

22.05.2022 - 22.05.2022
Rašínovo nábřeží

Kolem 45 stánků, z toho více než 30 vinařů především z Moravy, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící…

Charitativní běh Fun&Run 2022 - Pra…

22.05.2022 - 22.05.2022
Žluté lázně

Přijďte si v neděli 22. května zaběhat na 12. ročník charitativního běhu Fun&Run! Vybrat si můžete ze dvou variant: 5…

Lišaj na dvorku Petrohradské - Pra…

24.05.2022 - 24.05.2022
Petrohradská 13, Praha…

Lišaj je český elektronický hudebník, jehož hudba je založená na dronových texturách, field recordings, podpořená…

Thistle na dvorku Petrohradské - P…

26.05.2022 - 26.05.2022
Petrohradská 13, Praha…

Duo Matěje Kotoučka a Sima Hakalista se před pár lety vynořilo ze scény kolem brněnského kolektivu AVA a Bastl…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 22. květen

Dnes má svátek Emil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete