Statistika našeho portálu

  • 95 464 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Valašská rallye

23.03.2018 - 25.03.2018 Valašské Meziříčí

Vyznavači silných motorů a dynamické adrenalinové jízdy si každoročně v březnu nenechávají ujít automobilovou soutěž Valašská rallye. Jde o jednu z nejnáročnějších a zároveň i nejkrásnějších automobilových soutěží konaných v české kotlině.Krásná, ale obtížná rallyeCentrem tohoto závodu konaného již od roku 1982 je Valašské Meziříčí. Start i cíl je na zdejším náměstí Míru, kde sídlí i ředitelství…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Valašské Meziříčí
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Vsetín
Obec
Valašské Meziříčí

Fotogalerie k článku

Vyznavači silných motorů a dynamické adrenalinové jízdy si každoročně v březnu nenechávají ujít automobilovou soutěž Valašská rallye. Jde o jednu z nejnáročnějších a zároveň i nejkrásnějších automobilových soutěží konaných v české kotlině.

Krásná, ale obtížná rallye

Centrem tohoto závodu konaného již od roku 1982 je Valašské Meziříčí. Start i cíl je na zdejším náměstí Míru, kde sídlí i ředitelství a dispečink soutěže. Závodní trať pak vede přes Vsetínsko, Kroměřížsko, Přerovsko a Novojičínsko zpět do Valašského Meziříčí. V současné době je Valašská rallye zařazena do seriálu podniků Mezinárodního mistrovství České republiky (od roku 1990). Několik desítek posádek se během dvoudenní rallye musí vyrovnat s deseti rychlostními zkouškami v celkové délce přes 150 kilometrů.

Diváci se při závodu mohou shromáždit na předem určených stanovištích. Individuální sledování závodu v nepřehledných úsecích je vážným rizikem, které si vyžádalo v minulosti již několik obětí. Zřejmě nejnáročnější rychlostí zkouškou v rámci závodu je úsek mezi Vsetínem, Valašskou Bystřicí či Bystřičkou. Mezi historické vítěze závodu patří Petr Gross, Pavel Sibera či Roman Kresta.

Valašská rallye - rok 2018

Podrobné informace zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete