Statistika našeho portálu

  • 95 229 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Valdštejnské slavnosti v Chebu

30.08.2019 - 31.08.2019 Cheb

Město Cheb pořádá Valdštejnské slavnosti od roku 2005. Valdštejnské slavnosti mají v Chebu však mnohem delší historii. Pobyt vévody a jeho vražda v Chebu byly s oblibou připomínány již začátkem minulého století.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Západočeské město Cheb pořádá pravidelně od roku 2005 kulturní akci "Valdštejnské slavnosti", která upomíná na významnou postavu našich i evropských dějin, zavražděnou právě zde v roce 1634.

Poslední vévodovy dny

Za dobu svého trvání si slavnosti získaly velkou oblibu nejen mezi místními obyvateli, ale přitahují i návštěvníky z širokého okolí. Již tradičně se můžete těšit na strhující rekonstrukci událostí z pobytu Valdštějna v Chebu, zahrnující i slavnostní průvody městem a historický jarmark na náměstí. Během dvou dnů (převážně poslední srpnový pátek a sobotu) se zde můžete setkat s historickým sokolníkem předvádějícím výcvik svých dravých svěřenců, loutkovými herci a hbitými tanečníky, historickými šermíři v dechberoucích soubojích, švarnými trhovkyněmi nabízejícími lákavé pochutiny a samozřejmě se samotným vévodou Albrechtem z Valdštejna, přijíždějícím do Chebu v průběhu pátečního odpoledne.

O den později jej následuje i početná družina novověkých vojáků, kteří si během sobotního odpoledne zopakují po staletích i bitvu v Krajince. Celý program graduje působivým pochodňovým průvodem městem, vedoucím z hradu na náměstí krále Jiřího z Poděbrad. Na závěr festivalu vypuká velká večerní slavnost, které se na náměstí účastní i sám vévoda, notně překvapený z pestrého ohňostroje.

Valdštejnské slavnosti v Chebu 2019

Novodobé chebské Valdštejnské slavnosti se těší přízni jak obyvatel Chebu, tak i turistů z ČR i ze zahraničí. V programu slavností, který je skutečně bohatý, si najde každý to své. A to ať už se jedná o rekonstrukce momentů z Valdštejnova pobytu v Chebu, slavnostní průvody, historický jarmark na náměstí nebo další kulturní akce.

Program Valdštejnských slavností

Mapa

Další akce v okolí

Příměstský in-line kemp s angličtin…

02.08.2021 - 06.08.2021
DDM Dráček

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Marián…

09.08.2021 - 13.08.2021
DDM Dráček

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 13. květen

Dnes má svátek Servác

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete