Statistika našeho portálu

  • 91 205 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Valdštejnské slavnosti v Chebu

30.08.2019 - 31.08.2019 Cheb

Město Cheb pořádá Valdštejnské slavnosti od roku 2005. Valdštejnské slavnosti mají v Chebu však mnohem delší historii. Pobyt vévody a jeho vražda v Chebu byly s oblibou připomínány již začátkem minulého století.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Západočeské město Cheb pořádá pravidelně od roku 2005 kulturní akci "Valdštejnské slavnosti", která upomíná na významnou postavu našich i evropských dějin, zavražděnou právě zde v roce 1634.

Poslední vévodovy dny

Za dobu svého trvání si slavnosti získaly velkou oblibu nejen mezi místními obyvateli, ale přitahují i návštěvníky z širokého okolí. Již tradičně se můžete těšit na strhující rekonstrukci událostí z pobytu Valdštějna v Chebu, zahrnující i slavnostní průvody městem a historický jarmark na náměstí. Během dvou dnů (převážně poslední srpnový pátek a sobotu) se zde můžete setkat s historickým sokolníkem předvádějícím výcvik svých dravých svěřenců, loutkovými herci a hbitými tanečníky, historickými šermíři v dechberoucích soubojích, švarnými trhovkyněmi nabízejícími lákavé pochutiny a samozřejmě se samotným vévodou Albrechtem z Valdštejna, přijíždějícím do Chebu v průběhu pátečního odpoledne.

O den později jej následuje i početná družina novověkých vojáků, kteří si během sobotního odpoledne zopakují po staletích i bitvu v Krajince. Celý program graduje působivým pochodňovým průvodem městem, vedoucím z hradu na náměstí krále Jiřího z Poděbrad. Na závěr festivalu vypuká velká večerní slavnost, které se na náměstí účastní i sám vévoda, notně překvapený z pestrého ohňostroje.

Valdštejnské slavnosti v Chebu 2019

Novodobé chebské Valdštejnské slavnosti se těší přízni jak obyvatel Chebu, tak i turistů z ČR i ze zahraničí. V programu slavností, který je skutečně bohatý, si najde každý to své. A to ať už se jedná o rekonstrukce momentů z Valdštejnova pobytu v Chebu, slavnostní průvody, historický jarmark na náměstí nebo další kulturní akce.

Program Valdštejnských slavností

Mapa

Další akce v okolí

Přednáška „Ulrika von Levetzow - an…

27.11.2019 - 27.11.2019
Městské muzeum…

Přednáška Mgr. Jiřího Šlajsny, historika Oblastního muzea v Mostě. 27. 11. 2019 od 19 hodin. Nové poznatky o životě,…

Seeberský adventv - Poustka

14.12.2019 - 14.12.2019
Hrad Seeberg

V sobotu 14. 12. 2019 od 13:00 hodin se svým návštěvníkům již po šesté otevře hrad Seeberg během zimní přestávky. V…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. listopad

Dnes má svátek Cecílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete