Statistika našeho portálu

  • 98 122 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Valdštejnské slavnosti v Jičíně

18.05.2018 - 20.05.2018 Jičín

Během tří květnových dnů ožije východočeské město Jičín tradičními "Valdštejnskými slavnostmi", konanými jako upomínka na významného vévodu Albrechta z Valdštejna, který byl v roce 1634 zavražděn v Chebu.Historické slavnosti s vévodou Albrechtem z ValdštejnaNávštěvník slavností konaných pravidelně od roku 2004 se může těšit na velkolepý příjezd generalisima s početnou družinou, nespočet…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Během tří květnových dnů ožije východočeské město Jičín tradičními "Valdštejnskými slavnostmi", konanými jako upomínka na významného vévodu Albrechta z Valdštejna, který byl v roce 1634 zavražděn v Chebu.

Historické slavnosti s vévodou Albrechtem z Valdštejna

Návštěvník slavností konaných pravidelně od roku 2004 se může těšit na velkolepý příjezd generalisima s početnou družinou, nespočet rytířských her, hostin a banketů, vystoupení kejklířů a muzikantů či hudební vystoupení dobových kapel. Nakoupit zajímavý upomínkový předmět budete moci v rámci trhu tradičních řemesel a zavlnit se v hudebních rytmech pak při velkolepé taneční show.

Duchovněji zaměřeným hostům jistě přijde k duhu i občasná Valdštejnská pobožnost. Celková atmosféra slavností se inspiruje v poznatcích o období vrcholného baroka, z něhož si bere odkaz v rozkošné pompéznosti a honosné vizuální nádheře. Na programu budou i souboje královských mušketýrů či ochutnávka moravských i českých vín. Organizátoři nezapomínají ani na nejmenší diváky, pro které je připraveno několik zábavných a zároveň poučných her a soutěží. V květnu se tak nezapomeňte podívat do malebného Jičína, který je nejenom městem pohádky, ale i ideálním teritoriem pro pořádání historických a zároveň zábavných oslav.

Valdštejnské slavnosti 2018

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 9. srpen

Dnes má svátek Roman

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete