Statistika našeho portálu

  • 86 541 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Valtické vinné trhy

09.05.2014 - 10.05.2014 Valtice

Přijeďte na 47. ročník Valtických vinných trhů!     Společnost Valtické vinné trhy je již téměř přichystána k otevření 47. ročníku Valtických vinných trhů v pátek, 9. května a v sobotu 10. května ve výstavním areálu valtického zámku.Vína jsou poskládána v Katalogu a diplomy s medailemi i poháry pro vítězná vína čekají na své majitele. Zbývá ještě dokončit přípravu obrovské zámecké jízdárny a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přijeďte na 47. ročník Valtických vinných trhů!    

Společnost Valtické vinné trhy je již téměř přichystána k otevření 47. ročníku Valtických vinných trhů v pátek, 9. května a v sobotu 10. května ve výstavním areálu valtického zámku.

Vína jsou poskládána v Katalogu a diplomy s medailemi i poháry pro vítězná vína čekají na své majitele. Zbývá ještě dokončit přípravu obrovské zámecké jízdárny a nádherně klenuté Španělské konírny. Protože plánované opravy výstavního areálu započnou až v druhé polovině května, zaplní o druhém májovém víkendu prostranství před výstavním areálem tradičně také stánkaři s občerstvením, různými delikatesami i dárkovým zbožím.                      Samozřejmě, že většina milovníků odrůdových vín přijede na Valtické vinné trhy již poněkolikáté, mnozí považují výlet do Valtic jako rodinné párty a v sobotu vyloží na stoly v jízdárně své vlastní pochutiny a kulinářské výtvory. Ale už je hodně těch, kteří se naučili vínu rozumět, rozmlouvají s ním a o něm s přáteli a opakují vzorky, které jim zachutnaly. Dělají si poznámky do Katalogu o případných nákupech ve vinotékách, nebo přímo u svého oblíbeného vinaře. A srovnávají své čichové a chuťové orgány s vyhlášenými vinaři či sommeliéry, kteří vína již koncem dubna obodovali. Ne vždy se shodnou – a to je dobře, neboť jenom proto je na trhu tolik rozmanitých vín. Ve Valticích jich lze letos ochutnat 885 z více než 50 pěstovaných odrůd. Nejvíce je zastoupen poslední ročník 2013, neboť právě těchto 546 vín je, nebo v nejbližší době bude, na našem trhu. Právě tato rozmanitost u pěstitelů révy vinné ve spolupráci s výrobci kvalitního vína, láká každoročně do Valtic více než šest tisíc návštěvníků! A letos máme opět objednané pěkné slunečné počasí, potvrzené meteorology, deštníky nechte doma!

Přijeďte ve dnech 9. a 10. května do Valtic – hlavního města vína, máte se opět na co těšit. Kromě dobrých vín je pro vás přichystán v zámeckém areálu také bohatý kulturní program.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Slavnosti mandloní a vína - Hustope…

23.03.2019 - 23.03.2019
Hustopeče

Největší jarní událost v Hustopečích se bude konat v sobotu 23. března, tradičně na čtyřech hlavních místech: na…

Setkání souborů pod Taneční horou -…

26.04.2019 - 27.04.2019
Náměstí

Festival tuzemských folklorních souborů, které vystoupí s krátkými ukázkami folkloristické tradice svého regionu.…

Festival otevřených sklepů – Jaro n…

27.04.2019 - 28.04.2019
Mikulčice, Moravská…

Jarní Festival otevřených sklepů

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát romantickou večeři pro dva na luxusní lodi v Praze.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 18. březen

Dnes má svátek Eduard

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete