Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Valtický vinařský fašank 2018

10.02.2018 Valtice

Oblast jižní Moravy je místem s dlouhou folklorní tradicí, která se nejlépe projeví při tradičních akcích, konaných ve velkých městech i menších obcích. Mezi ty nejoblíbenější patří "Valtický vinařský fašank", kombinující masopustní veselici s ochutnávkou těch nejskvostnějších nápojů vyrobených z vinné révy.Co Vás zde čekáHlavní částí první poloviny valtických slavností je tradiční obchůzka masek…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Valtice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Valtice

Fotogalerie k článku

Oblast jižní Moravy je místem s dlouhou folklorní tradicí, která se nejlépe projeví při tradičních akcích, konaných ve velkých městech i menších obcích. Mezi ty nejoblíbenější patří "Valtický vinařský fašank", kombinující masopustní veselici s ochutnávkou těch nejskvostnějších nápojů vyrobených z vinné révy.

Co Vás zde čeká

Hlavní částí první poloviny valtických slavností je tradiční obchůzka masek a maškar, procházející celým městečkem a rozdávající radost a veselí. Účastnit se jí může každý zájemce, který si připraví podomácku vyrobenou masku a přidá se s dobrou náladou mezi ostatní maškary. Během obchůzky se uskuteční i oblíbené a historicky dodržované pochování basy a či taneční vystoupení za doprovodu některé z vyhrávajících kapel.

Podvečerní a večerní část programu se již nese ve znaku taneční zábavy, dobrého jídla zajišťovaného několikanásobnou zabijačkou, pestrou variací sladkých cukrovinek (koláče, trdelníky a perníčky), případně popíjením toho nejlepšího vína, které se na Moravě pěstuje a vyrábí. Ve Valticích se zkrátka během masopustního veselí nebude nudit žádný návštěvník, ať už se jedná o adolescenta či dospělého.

Valtický vinařský fašank 2018

 

Těšíme se na vás dne 10. 2. 2018.

 

 

 

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete