Statistika našeho portálu

  • 100 972 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Vaňkovka Fest 2022 - Brno

29.06.2022 - 17.07.2022 Brno

Od 29. června do 17. července ožijí prostory vedle Galerie Vaňkovka tradičním multižánrovým festivalem Vaňkovka Fest. Po koronavirové pauze připravuje nejnavštěvovanější brněnské nákupní centrum akci, která potrvá téměř celý měsíc. Na programu je vystoupení celé řady umělců, mezi jinými Bena Cristovaa, Moniky Bagárové, Lenky Dusilové se skupinou Květy či Bártovy kapely Illustratosphere. Již druhým rokem se zde při dance battle utkají nejlepší tanečníci z celé ČR. Vstup na festival je zdarma.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vaňkovka Fest započne ve středu 29. června vystoupením zpěváka Bena Cristovaa. "Ben Cristovao není na festivalu žádným nováčkem, v roce 2019 patřil jeho koncert mezi nejvíce navštívené a podobný zájem očekáváme i letos. Akci nám otevře za doprovodu živé kapely, ve které působí mimo jiné talentovaný slovenský kytarista Karol Komenda. Spolu s ním Cristovao vloni nahrál v prostorách Galerie Vaňkovka klip k písni Stopařův průvodce, která během koncertu určitě zazní," komentuje zahájení festivalu Tomáš Knop, ředitel brněnské nákupní galerie.

Ve čtvrtek 7. července ovládne podium další velké jméno české hudební scény, zazpívá zde Monika Bagárová. O den později, 8 července, dostane svůj prostor také oblíbený formát stand-up comedy, který bude reprezentovat trojice komiků Adéla Elbel, Michael Szatmary a Petr Vydra. V neděli 10. července se mikrofonu chopí devítinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová, kterou doplní kapela Květy.

Celou akci pak 17. července uzavře zpěvák s nezaměnitelným hlasem a vynikající technikou zpěvu Dan Bárta, tentokrát společně se svojí kapelou Illustratosphere. "V roce 2019 se hlediště při koncertu Dana Bárty za doprovodu kapely Alice zcela zaplnilo, vystoupení viděly na čtyři tisíce osob. Uvidíme, zda se stejně úspěšně naplní kapacity letošního koncertu s Illustratosphere," dodává Tomáš Knop.

V rámci festivalu se letos podruhé uskuteční také dance battle, a to 2. července od 14 hodin. Na parketu se tanečníci utkají v all style soubojích tři na tři. O vítězi, který si zaslouží hlavní cenu 15 tisíc korun, rozhodne odborná porota, battle hudebně doprovodí DJ Jasty a DJ Dee Hash.

Mimo zmíněné se návštěvníci Vaňkovka Festu mohou těšit na představení interpretů jako Mucha, 20 minutes, 7krát3, Golden Delicious, Zsolt Varady Band a mnoho dalších.

Vstup na akci je zdarma. Změna programu vyhrazena. Kompletní harmonogram a další aktuální informace jsou dostupné na adrese vankovkafest.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

MINT Market PODZIM 2023 - Brno

21.10.2023 - 21.10.2023
Tržnice Brno

V sobotu 30. září se vrátí MINT Market na Smetanovo nábřeží. Těšit se budete moci na výběr více než šedesáti značek s…

Královský košt Brno 2023

04.11.2023 - 04.11.2023
Brno

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Maker Faire - Brno

21.10.2023 - 22.10.2023
Výstaviště Brno

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Brna! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si nevšední…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 24. září

Dnes má svátek Jaromír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete