Statistika našeho portálu

  • 97 533 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Ani letos ježíšek z trojské botanické zahrady nezklame

11.11.2020 - 30.12.2020 Praha

Všechny děti a jejich rodiče zveme každou do divadla online.Botanická zahrada hl. m. Prahy je sice nařízením vlády České republiky od 22. října pro veřejnost uzavřena, přesto nenechá nikoho při obstarávání ježíška na holičkách.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
Web
www.botanicka.cz

Fotogalerie k článku

Pokud nevíte, čím udělat radost svým blízkým letos o Vánocích, věnujte jim pozornost z botanické zahrady. Vybírat můžete z nabídky dárkových vstupenek, výborného vína, knih i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin. V nabídce nechybí ani nástěnný kalendář pro rok 2021. Vybrané dárky zájemci obdrží po předchozí e-mailové objednávce poštou nebo si je mohou sami vyzvednout u výdejního okénka vinotéky sv. Kláry otevřeného na adrese Trojská 148/186.

 "Současná doba je pro mnohé z nás složitá a nás velmi mrzí, že návštěvníci zahradunemohou navštěvovat. Chtěli jsme ale, aby si trochu té pozitivní energie z botanické zahrady mohli přece jen odnést, a to jak v podobě vína z naší vinice, tak i například v podobě knih a dalších předmětů z naší nabídky, kterými mohou na Vánoce potěšit své blízke nebo i sami sebe
a zároveň tak mohou zahradu v této složité době podpořit," uvedl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy. 


Vánoční dárky z botanické zahrady

Láme si Ježíšek hlavu nad letošní nadílkou? Vybírat může jak z řady originálních předmětů,
tak i z poučných knih plných rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře i další milovníky přírody. V nabídce jsou také dárkové vstupenky a permanentky pro vstup do Botanické zahrady hl. m. Prahy. Nabídku si můžete prohlédnout na webu www. botanicka.cz a posléze objednat e-mailem na adrese: miroslava.kasparova@botanicka.cz. Objednávky odešleme
na dobírku nebo vystavíme fakturu a po jejím uhrazení zašleme na zadanou adresu (levnější poštovné, ale delší doba k vyřízení). Zboží si zájemci mohou vyzvednout také osobně
po předchozí domluvě na adrese Trojská 148/186.



Chcete se blýsknout před maminkou či tchyní?

Potěšte je letos originálním dárkem a obdarujte je 365 dny v zelené oáze. Celoročně platná permanentka umožní neomezený vstup do botanické zahrady. Ta je krásná v každém ročním období a kromě relaxačních procházek zde lze zažít i řadu zajímavých akcí. Cena permanentky pro vstup do venkovních expozic je 300 Kč pro dospělého, permanentka zahrnující i vstup
do skleníku Fata Morgana vás bude stát 1200 Kč.

Originální dárek pro každou ženu

Snad neexistuje žena, která by nemilovala parfémy. Buďte originální a pořiďte svým drahým  polovičkám jedinečný dárek s vůní exotických květin a koření. Parfém nazvaný jednoduše
Fata Morgana No. 1 zrál několik měsíců přímo ve skleníku. Jeho základem jsou esence z rostlin dovezených z expedic na ostrov Madagaskar. Pokud chcete darovat svým blízkým opravdu exkluzivní dárek, tento parfém je ta správná volba. Zakoupíte jej za 499 Kč.


Čím potěšíte knihomola?

Kniha by pod žádným vánočním stromečkem rozhodně neměla chybět. Pokud vaši blízcí patří mezi obdivovatele přírodních krás, překvapte je knihou z nabídky Botanické zahrady Praha.

Milovníky pokojových rostlin potěší publikace věnovaná rostlinnému bohatství skleníku Fata Morgana nazvaná Květy Faty, jejímiž autorkami jsou kurátorky tropických sbírek Romana Rybková, Klára Lorencová a Eva Smržová.

Kniha Příběh trojské botanické zahrady čtenáře seznámí nejen s historií zahrady,
ale představí taktéž významné sbírky, stavby a expozice. Zároveň nabídne nahlédnutí
i do blízké budoucnosti a poodhalí tajemství toho, co návštěvníky čeká. Autorem knihy
je Václav Jůzko.

Zahrádkáře potěší publikace Trvalky Botanické zahrady hl. m. Prahy věnovaná známým
i méně známým druhům záhonových trvalek autorů Petra Hanzelky a Ivety Bulánkové,
která je plná rad a inspirace, nebo kniha Tomáše Vencálka nazvaná
Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy. Ta představí nevšední druhy dřevin,
které by se v budoucnu mohly stát ozdobou nejen botanických, ale i soukromých zahrad.

Světově unikátní projekt botanické zahrady prezentuje kniha
Kořeny osobností Botanické zahrady hl. m. Prahy. Na jejích stránkách defiluje více než osmdesát významných osobností současného veřejného života spolu s rostlinami,
které v průběhu uplynulých let v zahradě postupně vysadily. Cena těchto knih činí 349 Kč.

Překvapte milovníky vína knihou Vinice sv. Kláry 365. Luxusně zpracovaná obrazová publikace čtenářům přiblíží proměny jedné z nejstarších pražských vinic v průběhu roku. Fotografie seznámí s jednotlivými činnostmi a úsilím, které je zapotřebí každoročně vynaložit, aby mohlo vzniknout skutečně špičkové víno. Tento dárek můžete zakoupit za 449 Kč.


Dárek pro každého

Chcete potěšit sportovně založené příbuzné či známé? Pořiďte jim hřejivý nákrčník
nebo rychleschnoucí ručník, který je v nabídce botanické zahrady k dispozici v mnoha barvách. Milovníkům výletů do přírody udělá radost praktická termoska a příznivci humoru uvítají látkové tašky, trička či plechový hrneček s vtipným popiskem. 

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro celý nový rok, tentokrát věnovaný jedovatým rostlinám. 

Koncentrovaná energie z vinice sv. Kláry

Ať už jako dárek, nebo jako skvělý doprovod svátečního jídla poslouží vína z vinice sv. Kláry. Zakoupit je můžete přímo ve výdejním okénku vinotéky, které najdete na adrese Trojská 148/186. Otevřeno je zde od úterý do pátku vždy od 15 do 19 hodin. Platit je možné na místě hotově nebo kartou.

Pokud byste raději věnovali zážitek ve formě řízené degustace zdejších vín, připravili jsme pro vás dárkový poukaz. Ten je možné uplatnit (po předchozí rezervaci) až do konce roku 2021na veřejných degustacích ve vinotéce sv. Kláry, které se konají zpravidla ve všední dny od 19 hodin. Cena poukazu, který se vztahuje na ochutnávku osmi vzorků, činí 380 Kč za osobu. Poukaz je možné zaslat poštou na vámi vybranou adresu po předchozí platbě na účet nebo si jej můžete vyzvednout přímo ve výdejním okénku. 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook a Instagram).

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz

 

Další akce v okolí

Online: Marek Herman: Sebepoznání j…

17.05.2022 - 17.05.2022
Praha

Staňte se středobodem svého vesmíru a nastartujte proces sebepoznávání!

Vítání cykloobčánků na střeše Centr…

19.05.2022 - 19.05.2022
Praha

Na střeše Centra Černý Most Městská část Prahy 14 přivítá letošní cykloobčánky.

Charitativní běh Fun&Run 2022 - Pra…

22.05.2022 - 22.05.2022
Žluté lázně

Přijďte si v neděli 22. května zaběhat na 12. ročník charitativního běhu Fun&Run! Vybrat si můžete ze dvou variant: 5…

Příměstský cyklo víkend BAMBINI 202…

28.05.2022 - 29.05.2022
Areál Cukrkandl -…

Víkendový kemp BAMBINI v Praze je určen pro děti od tří do pěti let. Je variantou našich víkendových příměstských…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 17. květen

Dnes má svátek Aneta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete