Statistika našeho portálu

  • 95 464 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Večer plný Nepálu

23.02.2014 - 24.02.2014 Police nad Metují

Představení vzdálené země rozdílným pohledem tří Poličáků: Jardy Kinga Seiferta, Jiřího Glosera a Davida Puschmanna. Celým večerem nás mluveným slovem provede paní Alena Čepelková - Stehlíková. Moderátorka vzpomene mimo jiné i na rok 1984, kdy byla spolu s polickým  Miroslavem Šmídem členkou expedice na Dhaulagiri.V posledních letech láká tato destinace k návštěvě nejenom nejlepší horolezce naší…

Adresa a kontaktní informace

Představení vzdálené země rozdílným pohledem tří Poličáků: Jardy Kinga Seiferta, Jiřího Glosera a Davida Puschmanna. Celým večerem nás mluveným slovem provede paní Alena Čepelková - Stehlíková. Moderátorka vzpomene mimo jiné i na rok 1984, kdy byla spolu s polickým  Miroslavem Šmídem členkou expedice na Dhaulagiri.

V posledních letech láká tato destinace k návštěvě nejenom nejlepší horolezce naší planety, ale i pouhé cestovatele či obyčejné lidi hledající nepoznané.    

Jarda King Seifert okomentuje svoji diashow a zavzpomíná na horolezeckou expedici v roce 1980 v oblasti Annapurny. Jirka Gloser se do Himálají opakovaně vrací a v dokonalé foto prezentaci divákovi představí vzdálenou krajinu v celé své kráse včetně vrcholků těch nejvyšších hor světa. David Puschmann se pokusí přiblížit Nepál objektivem z prázdninového výletu. Bez větších sportovních ambicí avšak s ustavičným hledáním vzdálených a odloučených míst duchem prosycených.                           

Alena Čepelková je právem považována za jednu z našich nejlepších horolezkyň a svými výkony se určitě řadí mezi světovou horolezeckou elitu. Úspěchy slavila nejen v alpských a vysokohorských terénech v zahraničí, ale i na domácích skalách. Absolvovala výstupy v čistě ženském a smíšeném družstvu. Společně se Zuzkou Hofmanovou utvořily silnou ženskou dvojici a pustily se do seriózních výstupů v zimních stěnách. Přelezly jako první Anglickou cestu východní stěnu Piz Badile /1982/. Ve stěně strávily pět dní a bylo to vůbec poprvé, kdy ženské družstvo dosáhlo takového úspěchu. Na Kavkaze vylezly Chergianiho cestu a byl to první ženský výstup klasifikace 5B. Následně se zaměřila spíše na vysoké hory. Podílela se na prvovýstupu na Dhaulagiri /1984/ a expedici na Talung. V roce 1981 a 1984 byla členkou federálního reprezentačního družstva. Každý rok jezdí na srazy ženského spolku RHM. Byla předsedkyní Českého horolezeckého svazu.

Mapa

Další akce v okolí

Běh o Běloveské bublinky- Náchod

19.06.2021 - 19.06.2021
Náchod

Město Náchod ve spolupráci s Decko Nachod vás zve na BĚH O BĚLOVESKÉ BUBLINKY.

Slavnostní otevření lázeňské sezóny…

20.06.2021 - 20.06.2021
Náchod

Srdečně vás zveme na otevření lázeňské sezóny v Malých lázních Běloves, které se uskuteční v neděli 20. června 2021 od…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete