Statistika našeho portálu

  • 87 820 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Velká Pardubická České pojišťovny

08.10.2017 na Dostihovém závodišti v Pardubicích

127. Velká pardubická s Českou pojišťovnouZávod, který není jen sportovní, ale i kulturní a společenskou událostí. Velká pardubická steeplechase je nejstarším sportovním podnikem u nás. První ročník odstartoval již v roce 1874 a dodnes je Velká pardubická považována za nejtěžší dostih na kontinentální části Evropy. Koně musí překonat 6900m dlouho trať s množstvím unikátních překážek, včetně…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
na Dostihovém závodišti v Pardubicích
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Pardubice
Obec
Pardubice

127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Závod, který není jen sportovní, ale i kulturní a společenskou událostí. Velká pardubická steeplechase je nejstarším sportovním podnikem u nás. První ročník odstartoval již v roce 1874 a dodnes je Velká pardubická považována za nejtěžší dostih na kontinentální části Evropy. Koně musí překonat 6900m dlouho trať s množstvím unikátních překážek, včetně obávaného Taxisova příkopu.

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru Velké pardubické na Dostihové závodiště v Pardubicích v neděli 8. Října 2017.

Vstupenky

zde.

Generálním partnerem nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy se Česká pojišťovna poprvé stala v roce 1991, každoročním sponzorem je od roku 1995. Od té doby Česká pojišťovna do Velké pardubické steeplechase investovala už více než 100 milionů korun a finanční dotaci, kterou dostihu věnuje, doposud v českém turfu nikdo nepřekonal. Česká pojišťovna přispívá velkou měrou k tomu, aby dostihový sport nebyl jen zábavou pro několik vyvolených, ale aby přinášel i něco navíc. Finance, kterými podporuje závod, následně míří v přirozeném koloběhu k dodavatelům krmiv, ke kovářům, sedlářům… Jde tedy o víc než jen finanční pomoc jednomu sportovnímu odvětví.

Českou pojišťovnu a Velkou pardubickou steeplechase pojí tradice i schopnost překonávat překážky. Dlouholetá historie obou, sahající až do dob Rakousko-Uherska, prověřila jejich schopnosti a sílu. Tradice České pojišťovny se odvíjí nepřetržitě od roku 1827, kdy byla v Praze založena První česká vzájemná pojišťovna. Její tehdejší představitelé tedy mohli teoreticky přihlížet vzniku legendárního dostihu – Velké pardubické steeplechase. Ta se v Pardubicích běžela poprvé 8. listopadu 1874. Každoročnímu pořádání dostihu zabránily jen válečné a politické události. Také v roce 2016 se tento slavný překážkový dostih znovu poběží v duchu tradic a s důrazem na rychlost i fair play, která Českou pojišťovnu s Velkou pardubickou steeplechase také pojí.

Aby se kůň českých a slovenských majitelů kvalifikoval do Velké pardubické s Českou pojišťovnou, musí absolvovat bez chyby (to je bez pádu a vybočení) alespoň jeden kvalifikační dostih. Musí také splňovat věkový limit. Velká pardubická s Českou pojišťovnou je vypsaná pro šestileté a starší koně. Kvalifikační dostihy mohou běhat i pětiletí, ale těch se, i v případě bezchybného výkonu, Velká pardubická s Českou pojišťovnou netýká a musí si minimálně rok počkat. Koně zahraničních majitelů musí absolvovat bez pádu a vybočení alespoň jeden dostih steeplechase nebo cross country o délce nejméně 4 800 metrů. Vítěz předchozího ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace. Přehled již kvalifikovaných koní zde.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Aviatická pouť - Pardubice

01.06.2019 - 02.06.2019
Letiště Pardubice

V Pardubicích budou k vidění letečtí mistři!

MINT Market Pardubice

01.06.2019 - 01.06.2019
Automatické mlýny -…

Větší, zábavnější a nabitější zážitky bude druhý ročník MINT Marketu Pardubice. Trhy s originální a lokální módou i…

T-Mobile Olympijský běh - Horní Jel…

19.06.2019 - 19.06.2019
Horní Jelení

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

neděle 26. květen

Dnes má svátek Filip

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete