Statistika našeho portálu

  • 87 146 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Veřejná přednáška - Historie Platýzu a přilehlého okolí - Praha

04.10.2018 Praha

VEŘEJNÁ PŘEDNÁŠKA O HISTORII PLATÝZU A PŘILEHLÉM OKOLÍ Ve čtvrtek 4. října 2018 se na volném prostranství pasáže Platýz uskuteční veřejná přednáška na téma "Historie Platýzu a přilehlého okolí". V překrásném prostředí nemovité kulturní památky budete mít možnost seznámit se se zajímavou a dlouhodobou historií objektu. O poutavé historii tohoto objektu Vám bude na veřejném prostranství…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

VEŘEJNÁ PŘEDNÁŠKA O HISTORII PLATÝZU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Ve čtvrtek 4. října 2018 se na volném prostranství pasáže Platýz uskuteční veřejná přednáška na téma "Historie Platýzu a přilehlého okolí". V překrásném prostředí nemovité kulturní památky budete mít možnost seznámit se se zajímavou a dlouhodobou historií objektu. O poutavé historii tohoto objektu Vám bude na veřejném prostranství pasáže Platýz vyprávět architekt Petr Kučera v čase od 18:00 do 19:30. To vše v samém centru Prahy, na adrese Národní 37, Praha 1.

Platýz je nemovitou kulturní památkou ve vlastnictví hlavního města Prahy, jež ve svém středu skýtá klidnou, příjemnou a přátelskou atmosféru činžovního domu s pestrou nabídkou nákupů v obchodech či posezení v kavárnách a restauraci. Objekt však nabízí nejen zajímavou současnost, ale též fascinující kulturní a uměleckou historii. V objektu Platýz proběhne dne 4. 10. 2018 v prostoru pasáže Platýz veřejná přednáška o historii tohoto památného domu v kontextu a souvislosti s blízkým okolím.

Dozvíte se mnoho zajímavého nejen o Starém paláci, nájemním domě, majiteli Janovi Plataisovi (Platejs) z Plattenštejna, ale také o Uhelném trhu, Národní třídě, Kostelu sv. Martina ve zdi či Perlové ulici. Součástí přednášky bude též promítání historických fotografií objektu, které doplní mluvené slovo pana architekta Kučery. 

Přednášku zajišťuje známý architekt Petr Kučera, znalec historické architektury a urbanismu, celoživotní obdivovatel Prahy a organizátor populárně naučných vycházek a přednášek (www.facebook.com/petrkucera85; www.petrkucera.net). Součástí programu bude též možnost zahřát se teplými nápoji, které pro Vás za akční ceny připraví Café Platýz – kouzelná kavárna s příjemnou atmosférou sídlící právě v pasáži Platýz. Zároveň na Vás již tradičně čekají dárečky od jazykové školy Jipka, která taktéž sídlí přímo v objektu Platýz a nyní zde právě startuje podzimní semestr, kde si zájemci mohou vybrat ze široké nabídky jazykových kurzů. Přijďte tedy navštívit tuto akci na adresu Národní 37, Praha 1 a dozvědět se něco nového o důležité části centra Prahy.

Vstup i program akce je zcela zdarma. Více informací o této i mnoha dalších akcích, současném dění i bohaté historii objektu Platýz naleznete na Facebookových stránkách https://www.facebook.com/PlatyzNarodni37.

Další akce v okolí

Farmářské trhy na Jiřáku - Praha

13.02.2019 - 28.12.2019
Praha 3, náměstí Jiřího…

Trhy na Jiřáku budou nově bez plastů. Připojujeme se tak k celé řadě společností a organizací, které podobnými…

Venkovní únikové hry v ulicích Prahy

01.03.2019 - 31.12.2029
Praha

Venkovní únikové hry, táborové bojovky, hledání pokladu, geolokační hry a teambuilding pro firmy.

Nevěsta prodaná do ciziny - Praha

06.03.2019 - 02.11.2020
Muzeum Bedřicha Smetany

Výstava v Muzeu Bedřicha Smetany je soustředěna na uvádění nejpopulárnější české opery v zahraničí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 24. duben

Dnes má svátek Jiří

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete