Statistika našeho portálu

  • 95 128 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

03.01.2016 - 31.12.2025 Jeseník

NEJMENŠÍM HOSTŮM PŘIPRAVUJEME VESELEJŠÍ UBYTOVÁNÍ. POMÁHÁ NÁM AKADEMICKÁ MALÍŘKA.V dětském věku je opakovaná lázeňská péče velmi důležitá, protože brání v rozvoji chronického onemocnění v dospělosti. Pro nás je proto podstatné, aby se u nás děti všech věkových kategorií cítily jako doma. Pro jejich nejnáročnější potřeby nabízíme ubytování ve třech specializovaných lázeňských domech. Jeden z nich…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Jeseník
Obec
Jeseník

NEJMENŠÍM HOSTŮM PŘIPRAVUJEME VESELEJŠÍ UBYTOVÁNÍ. POMÁHÁ NÁM AKADEMICKÁ MALÍŘKA.

V dětském věku je opakovaná lázeňská péče velmi důležitá, protože brání v rozvoji chronického onemocnění v dospělosti. Pro nás je proto podstatné, aby se u nás děti všech věkových kategorií cítily jako doma. Pro jejich nejnáročnější potřeby nabízíme ubytování ve třech specializovaných lázeňských domech. Jeden z nich se na konci prosince proměnil v jesenickou pohádkovou krajinu.

Počet dětských pacientů v Priessnitzových lázních stoupá od roku 2013. Léčit se k nám přijíždí především s ekzémy a dýchacími problémy. "V roce 2014 k nám přes zdravotní pojišťovny přijelo na pobyt 1685 dětí, letos jich bylo bez mála dva tisíce," konkretizuje Tomáš Rak, obchodní ředitel společnosti. K těmto číslům
je však třeba připočíst stovky dětí, které přijíždí jako samoplátci nebo na ozdravné pobyty organizované školami či samosprávami. "Není tedy divu, že je pro nás důležité, aby se u nás děti cítily co nejlépe, jako ve svém domácím prostředí," doplňuje Rak.

VESELÝ A HRAVÝ VESTIBUL

Během prosincové provozní přestávky tak svoji novou podobu získala vstupní hala dětského lázeňského domu Wolker. "Vstupní prostor a hala je vymalována motivy z přírody a je volně inspirována krajinou Jeseníků," představuje svou práci akademická malířka Zdeňka Řezbová-Morávková.  Bez zajímavosti jistě není, že tato mladá výtvarnice se o prostory určené dětem zabývá dlouhodobě. Už v roce 2007 získala Cenu děkana FaVU VUT Doc. Ak. soch. Michala Gabriela za diplomovou práci 'Dětský koutek', v Javorníku v minulých letech realizovala výmalbu v mateřském centru Flek a herny v eko-centru Rychleby.

Protože je dům určený těm nejmenším často předškolním dětem, jsou použité i různé postavy zvířat. "Malba pracuje s velkou členitostí prostoru a průhledy do jiných chodeb. Část obrazu je tak vidět přímo a část je překvapením, které dítě objeví, až když vstoupí za rampu nebo do chodby. Od vchodu tak např.  vidíte horskou krajinu a při pohledu 'za' se vám otevře pohled do světa a života v podzemí," pokračuje malířka. Malba barevně doplňuje a rozvíjí původně strohý a chladně působící interiér. Svět přírody je tvarově zjednodušen a geometricky stylizován, ale jen do té míry, aby se v něm děti stále dobře orientovaly a aby je malba bavila.

KDO JE ZDEŇKA ŘEZBOVÁ-MORÁVKOVÁ?

Zdeňka Řezbová-Morávková je mladá výtvarnice, která se do Rychlebských hor odstěhovala před šesti lety z Brna. Žije v malé osadě Zálesí nedaleko Javorníka se svým manželem a dvěma dětmi. Vystudovala Fakultu výtvarných umění VUT v Brně v ateliéru ak. malíře Vladimíra Merty. Už tehdy se zajímala o spojení umění, veřejného prostoru, přírody a ekologie. Proto se na fakultě specializovala právě na umění ve veřejném prostoru a na landart. U ak. sochaře Jana Ambrůze dokončila doktorské studium prací zaměřenou na ekologicky angažované umění. V současnosti je kurátorkou minivýstavního sakrálního prostoru "Kaplička v Zálesí", o kterém se říká, že je nejmenší galerií na světě. Zdeňku také zaměstnává chod Tančírny v Račím údolí, kde je kulturním kreativcem. Rovněž je externí lektorkou Národní galerie v Praze, pro kterou připravila řadu letních a víkendových kurzů zaměřených na tradiční i současná média.

 
Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. duben

Dnes má svátek Alexandra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete