Statistika našeho portálu

  • 99 338 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vida - vědecký park v Brně

01.12.2014 - 31.12.2025 Brno

Zemětřesná deska, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti nebo gyroskop v kufru – tyto a dalších téměř 150 interaktivních exponátů mohou ode dneška prozkoumávat návštěvníci zábavného vědeckého parku VIDA! Pro veřejnost se otevřel v pondělí 1. prosince v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ulici Křížkovského 12. Na ploše téměř pěti tisíc metrů čtverečních zde na děti…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ulici Křížkovského 12
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Zemětřesná deska, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti nebo gyroskop v kufru – tyto a dalších téměř 150 interaktivních exponátů mohou ode dneška prozkoumávat návštěvníci zábavného vědeckého parku VIDA! Pro veřejnost se otevřel v pondělí 1. prosince v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ulici Křížkovského 12.

Na ploše téměř pěti tisíc metrů čtverečních zde na děti i dospělé čeká množství vtipných modelů, strojů, hraček a hádanek, jež je třeba rozpohybovat, prozkoumat, spojit nebo rozložit, nebo jim prostě nějak přijít na kloub. Věda spojená se zábavou, místy s překvapením nebo špetkou adrenalinu – například při jízdě na kole na laně upevněném ve výšce prvního poschodí, může být velmi příjemným způsobem rozšiřování obzorů a "bystření mozku".

Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Samostatná část, Dětské science centrum, je věnována dětem od 2 do 6 let. Dotýkat se exponátů je tu více než doporučeno. "Objevujete tu nejen očima, ale všemi smysly. I složité přírodní jevy představujeme formou hry a zábavy," řekl Lukáš Richter, ředitel Moravian Science Center Brno, příspěvkové organizace Jihomoravského kraje, která VIDA! science centrum provozuje.

Připravovaný doprovodný program Divadlo vědy zahrnuje představení plná zábavných pokusů a speciální programy pro školní skupiny i veřejnost. Galerie pavilonu slouží k instalaci aktuálních výstav, z nichž první je věnovaná problematice pasivních domů.

VIDA! využila evropskou dotaci

Science park VIDA! byl dokončen na základě projektu Moravian Science Centre Brno, jehož příprava začala v roce 2009. Projekt získal dotaci z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace 572 mil. Kč a stavět se začalo koncem června 2013. Na spolufinancování provozu science centra se s Jihomoravským krajem podílí město Brno.

Věda hrou každý den

VIDA! bude mít otevřeno každý den od 10 do 18 hod. včetně vybraných svátků. Navštívit tento nový zábavní vědecký park tak bude možné například i 26. prosince 2014 nebo 1. ledna 2015. "Připravili jsme hned dva typy rodinného vstupného. Navštíví-li naše centrum rodiče se dvěma či třemi dětmi, zaplatí 490 Kč. Přijde-li s dětmi jen jeden z rodičů, je cena vstupenky 360 Kč," sdělila Hana Laudátová, manažerka pro marketing a PR. Zuzana Hanzelková, manažerka vzdělávacích programů, zdůraznila: "Školy si v současné době mohou vybírat z třinácti různých programů. Vstupné pro žáka či studenta, který navštíví expozici, představení s pokusy i vybraný program, je 110 Kč."

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Sama pěšky z Mexika do Kanady - Brno

20.02.2023 - 20.02.2023
Univerzitní kino Scala,…

Jen s batohem a bez příprav zdolala za 176 dnů jednu z nejtěžších pěších tras světa!

Slavnosti moravského uzeného a vína…

25.02.2023 - 26.02.2023
Hrad Veveří

Největší uzenářsko-vinařská show (možná) na světě, v Česku určitě Opět zavoní uzené, vinaři otevřou své nejlepší lahve.

Kniha džunglí: Bílý lachtan - Brno

16.04.2023 - 16.04.2023
Industra

Participační inscenace divadla DIP pro děti od 6 let. Inscenace zpracovává povídku z Knihy džunglí od Rudyarda…

Circus Varius - Brno

11.02.2023 - 11.02.2023
Křídlovická 911/34, Brno

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 8. únor

Dnes má svátek Milada

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete