Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Víkend otevřených ateliérů 2023 - Plzeň

23.09.2023 - 24.09.2023 Plzeň

8. ročník svátku tvořivosti v Plzni a okolí se bude konat 23. a 24. září 2023. Široké veřejnosti se budou věnovat výtvarníci ve svých ateliérech, galeristé otevřou ZDARMA dveře výstavních síní, výtvarné školy připraví ukázky prací a workshopy a na dalších místech se bude tvořit, hrát a poznávat umění z různých stran. Těšit se můžete na oblíbené sochání, tvorbu mozaiky, výstavy, workshopy, netradiční druhy umění či výtvarné techniky, které si vyzkoušíte sami.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Neváhejte naplánovat rodinný umělecký teambuilding a vytvořte vlastní sochu, mozaiku, obraz či šperk," vyzvala Brabcová. Na své si zde přijdou i milovníci vína, pro které je určena stezka ART&WINE s improvizovanými výstavami v kavárnách a vinárnách. Pro zájemce o umění, kterým se nebude chtít do Plzně, budou určeny mimoplzeňské zastávky např. v Klatovech, Horní Bříze, Šťáhlavech, Švihově, Janovicích nad Úhlavou, Křimicích.

Letošní novinou je výstava na panelech ve Smetanových sadech, jejímž cílem je přiblížit průřez předchozími ročníky a motivovat návštěvníky k aktivnímu trávení volného času. Výstava je interaktivní - na každém panelu je uveden QR kód, díky kterému se návštěvníci výstavy dozví podrobnosti k danému tématu panelu. U panelů jsou také bezplatně k dispozici tištěné mapy. Výstava probíhá do 30. září.

Akce se koná za finanční podpory statutárního města Plzně, Plzeňského kraje a Nadace 700 let města Plzně, městských obvodů UMO1 a UMO2, UMO3 a města Klatovy. Děkujeme za podporu i PMDP. 8. ročník se koná pod záštitou ministra kultury, Mgr. Martina Baxy a Mgr. Romana Zarzyckého, primátora města Plzně.

Všechny vstupy jsou ZDARMA, na některé workshopy je potřeba registrace kvůli místu a materiálu. Profily umělců, program, mapa míst a registrace na workshopy je na našem webu www.otevreneATELIERY.cz.

Mapa

Další akce v okolí

CHALK HANDS (UK) & Červen 2023 - Pl…

04.10.2023 - 04.10.2023
Anděl Music bar

Místní Borci uvádějí: Přátelé zpozorněte, první koncert podzimu v režii MB je tu! Na svém jediném koncertě v ČR se…

tAngerinecAt (UK/UA) + Alex Kelman …

17.10.2023 - 17.10.2023
Divadlo Pod Lampou

Místní Borci uvádějí: Následující akce v naší režii určitě potěší fanoušky pořádné temnoty! Z Walesu k nám dorazí…

Královský košt 2023 - Plzeň

17.11.2023 - 17.11.2023
Plzeň-město

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete