Statistika našeho portálu

  • 96 486 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Víkend otevřených zahrad s Lipkou - Brno

12.06.2021 - 13.06.2021 Brno-město

Odpočiňte si od práce i starostí a načerpejte energii z bující zeleně v přírodních zahradách Lipky – v okolí lesů i uprostřed rozpáleného města. Během oslavy Víkendu otevřených zahrad 12.–13. června čeká návštěvníky spousta komentovaných prohlídek, hmyzí stezky pro děti a koberce květin, ale užijete si třeba i táborák.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Nebuďte zavření doma, pojďte radši do zahrad! Odpočiňte si od práce i starostí a načerpejte energii z bující zeleně v přírodních zahradách Lipky – v okolí lesů i uprostřed rozpáleného města. Během oslavy Víkendu otevřených zahrad 12.–13. června čeká návštěvníky spousta komentovaných prohlídek, hmyzí stezky pro děti a koberce květin, ale užijete si třeba i táborák. Celé léto se můžete těšit na další semináře a akce pod širým nebem.

Brány zahrad na Lipové, Jezírku a Rozmarýnku se otevřou v sobotu 12. června od 10 hodin. V přírodní oáze v centru Brna na Lipové jsme připravili inspirační čtenářský koutek a aktivity děti. Na osvěžení si společně vyrobíme bylinkový nápoj. "Přijďte po dlouhé zimě zrelaxovat nebo se dozvědět něco nového o prvcích a principech přírodních zahrad. Vezměte s sebou i malé děti. Ty si mohou užít samoobslužnou stezku s hmyzím tématem," zve vedoucí Lipové Alena Uhříčková.

Ukázková zahrada Rozmarýnku v Jundrově seznámí zájemce s principy permakulturního zahradničení. Pro nejmenší bude připravená hravá zahradní stezka s úkoly a pozdravit se budete moct se všemi zvířecími kamarády, které chováme. To zahrada Jezírka u Soběšic má nejblíže k lesnímu biotopu, ale návštěvníci tu naleznou i záhony trvalek a letniček a děti se vyřádí na novém hřišti Veverčí stezka. Seniory čeká na Jezírku 14. června speciální akce Léto v zahradě, kde nebude chybět ani tvoření z přírodních materiálů.

V neděli 13. června vás rádi přivítáme v zahradě U Řeky kousek od Kamenné. "Kromě komentovaných prohlídek si můžete poslechnout expertku na přírodní zahrady Hanu Pivečkovou a zapojit se do komunitního vymýšlení dalších prvků rodící se klimatické zahrady v prostoru okolo přístupové lávky," láká zahradnice Dana Křivánková. Zvídaví návštěvníci můžou prozkoumat hmyzí hotel, vyzkoušet terapeutické prvky nebo jen tak odpočívat v zeleni. Velkou premiéru čeká slámové bludiště pro dobrodruhy všeho věku. Pokud si přinesete dobroty k opékání, oheň a náčiní budou k dispozici!

Podrobnosti najdete na webu www.lipka.cz/kalendar-akci.

Mapa

Další akce v okolí

Obři: divadelní zážitek pro děti od…

07.12.2021 - 07.12.2021
Klub Leitnerova

Participační divadelní představení pro rodiče s dětmi, do něhož se malí diváci sami zapojí a ovlivní jeho konec.

Křest knihy pohádek "PEJSKOVÉ - Brno

09.12.2021 - 09.12.2021
Zelný trh 10, Brno

Vezměte všechny své domácí mazlíčky, děti i pejsky a přijďte to s námi oslavit! Křest se koná v předvánočním čase, ve…

Masopust Na turhandlích - Hustopeče

05.02.2022 - 05.02.2022
Na Hradbách

Průvod v maskách, zabíjačkové hody, smích, hudba a otevřené sklepy na vás čekají v sobotu 5. února v Hustopečích u Brna.

Online:Funkcionalismus Praha versus…

12.01.2022 - 12.01.2022
Brno

Tým deseti pražských funkcionalistických staveb vyzývá stejně početný brněnský tým k veřejnému poměření sil! Zvítězí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete