Statistika našeho portálu

  • 95 108 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Vítání Adventu v Praze

24.11.2012 Praha

Park Tři Věže a Playmobil vás zvou na Vítání Adventu do Národního zemědělského muzea. Akce pro rodiny s dětmi se uskuteční v sobotu 24. listopadu od 11.00 do 16.00 hodin v prostorách NZM v Praze na Letné.PROGRAM Leporelo provádí programem a naučnými stezkami. Každé dítě obdrží u vchodu hrací leporelo, které obsahuje hádanky, kvízy a básničky s obrázky. Ty provází nejen stezkami, kde získává…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v prostorách NZM v Praze na Letné
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Park Tři Věže a Playmobil vás zvou na Vítání Adventu do Národního zemědělského muzea. Akce pro rodiny s dětmi se uskuteční v sobotu 24. listopadu od 11.00 do 16.00 hodin v prostorách NZM v Praze na Letné.

PROGRAM Leporelo provádí programem a naučnými stezkami. Každé dítě obdrží u vchodu hrací leporelo, které obsahuje hádanky, kvízy a básničky s obrázky. Ty provází nejen stezkami, kde získává razítka za splněná stanoviště, ale také s ním může strávit příjemné chvíle doma s rodiči a dozvědět něco z našeho kalendáře. Naučná farmářská stezka s osmi stanovišti "U nás na farmě"

První stanoviště, kde dítě přiřazuje zvířata do přírody či krajiny. "U zvířátek" Druhé stanoviště, kde dítě doplňuje křížovku s tématem českých zvířat; pro nejmenší jsou připraveny zvířátkové puzzle. "Národní bohatství z našich polí" Třetí stanoviště, kde děti rozpoznávají oves od pšenice, čočku od fazole nebo ječmen od žita. "Zahrádky" Na čtvrtém stanovišti si děti zasadí v mini-zahrádkách kytičky a zahrají si na zahradní architekty. "NÁKUPNÍ KOŠÍK" Ví vaše dítě, co doma jí a z čeho potraviny pocházejí? Přiřadí párek k prasátku, nebo ovci? A sušenku k obilí, nebo fazolím? To vše uvidíte na pátém stanovišti.

"GASTROKOUTEK" Šesté stanoviště dětem umožní namíchat svou čerstvou farmářskou snídani z mléka a obilovin. "Z NAŠEHO KALENDÁŘE" Na sedmém stanovišti budou děti poznávat hmatem přírodní krásy. "Z NAŠICH ZAHRAD A LUK" Na osmém stanovišti si děti pohrají se svým smyslem – čichem. Bylinky jsou zábavná hra? Za osm razítek z této stezky získávají děti krásné odměny od Parku Tři Věže a Playmobilu.

Naučná archeologická stezka s pěti stanovišti Na pěti stanovištích si děti vyzkouší život prvních zemědělců na území Čech, Moravy a Slezska. Skolí kance, nadrtí si svou mouku z obilí a upečou "předchůdce" chlebu, vyrobí nádobu z hlíny, ze které se dříve jedlo, vyrobí šperk kovotepectvím a pokusí se utkat kus látky. Získávají tři razítka za řemeslné umění.

Interaktivní dílny A/ Dekorace květináčku a zasazení cibulky B/ Decoupage se zimním motivem C/ Plnění pytlíčku vánočními pout-purami D/ Výroba šperku pro maminku

Všechny dárečky si děti vyrobí a odnesou domů zdarma.

A dále se mohou zejména nejmenší návštěvníci těšit na:

1. Playmobilový park s hračkami (30 stolů s nádhernými hračkami pro odpočinek dětí i rodiny). U nás si užívá celá rodina. Rodiče ochutnávají dobroty od českých farmářů a děti si přitom hrají spolu i s rodiči. Na ploše 1000m2 najdete překrásné sety od Playmobilu, menší děti i dřevěné hračky. 2. DRUM CIRKLE Adventní bubnování s návštěvníky v orchestru Bubnující šaman, který dokáže nadchnout a s cizími dospělými i dětmi nacvičit během půl hodiny orchestrální skladby tentokrát přidá trochu posvícenské pohody až k Adventní náladě. 3. ZUMBA pro celou rodinu na zahřátí 4. Posvícenské dobroty pro malé i velké od českých farmářů s ASZ ČR 5. Ježibabí poklad v doupěti pro každého malého návštěvníka Pohádková část je bohatá na poklady, jako je zlato u kovboje, drahokamy u ježibaby nebo vodní poklad u víl v mušlích. Všechny tyto poklady si děti mohou odnést. 6. Mušličky a vodní překvapení v mušlích hlídané vltavskými vílami 7. Rýžování zlata s kovbojem 8. Indiánské hrátky v típí 9. Odměny na naučných stezkách v INFO DOMEČKU 10. Playmobilový obchůdek se super cenami

A NAVÍC: Zpívání vítězů - hudební příspěvek vítěze pěvecké soutěže škol Městské části Prahy 5.

Vstup zdarma.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Komiksová dílna se Štěpánko…

17.04.2021 - 17.04.2021
Praha

V rámci „Sympozia ilustrace“ proběhne workshop zaměřený na komiksovou ilustraci. Dílna je vhodná pro děti od 12 let a…

Online: On-line maškarní bál - celá…

18.04.2021 - 18.04.2021
Mezilesí 2058/6, Praha…

Z komunitního centra Mumraj proběhne 18. 4. 2021 od 16:00 online stream maškarního bálu.

Online: Kosmonauti (2/2) - celá ČR

19.04.2021 - 24.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online: Dernisáže na Pragovce - cel…

22.04.2021 - 22.04.2021
Pragovka Gallery a The…

Pragovka Gallery a The White Room  pořádá dernisáže výstav z pásma Ekologická úzkost II: Nebezpečný odstup,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 17. duben

Dnes má svátek Rudolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete