Statistika našeho portálu

  • 95 744 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Vítání ptačího zpěvu

04.05.2013 Brno

Vítání ptačího zpěvu v Otevřené zahraděVezměte děti, rodiče, prarodiče, sourozence nebo kamarády a vydejte se do Otevřené zahrady poznávat hlasy ptáků. Sobotní budíček bude stát za to, uvidíte. No kdy jindy se vám poštěstí posnídat v krásných prostorách Otevřené zahrady?V sobotu 4. května 2013 se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství na Údolní ulici uskuteční akce s názvem Vítání ptačího zpěvu.…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vítání ptačího zpěvu v Otevřené zahradě

Vezměte děti, rodiče, prarodiče, sourozence nebo kamarády a vydejte se do Otevřené zahrady poznávat hlasy ptáků. Sobotní budíček bude stát za to, uvidíte. No kdy jindy se vám poštěstí posnídat v krásných prostorách Otevřené zahrady?

V sobotu 4. května 2013 se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství na Údolní ulici uskuteční akce s názvem Vítání ptačího zpěvu. Je součástí celorepublikového projektu České společnosti ornitologické, který se koná v období od 13. dubna do 14. května.

Sobotní program pro děti i dospělé začíná v Otevřené zahradě již v 7.30 ráno, kdy ptáci nejvíce zpívají. Návštěvníci se vydají na procházku do okolí zahrady pod Špilberkem a pod vedením zkušeného ornitologa Tomáše Růžičky budou objevovat hlasy běžných ptáků. 

"K jaru jásavý ptačí zpěv neodmyslitelně patří. Přivstaňte si i vy a přijďte se zaposlouchat spolu s námi do hlasu pěvců v Otevřené zahradě a jejím okolí. Dozvíte se o nich zajímavé perličky a strávíte příjemné chvíle v oáze klidu pod Špilberkem," zve na akci Tomáš Růžička, ornitolog a výkonný ředitel Nadace Partnerství.

Poté následuje neformální diskuze o ptácích a jejich životě. Pro zájemce jsou připraveny k prodeji nejrůznější předměty týkající se ptáků a přírody, letáčky o ochraně rorýsů apod. Program je možno zakončit stylovou snídaní a posezením přímo v prostoru Otevřené zahrady.

Vítání ptačího zpěvu v Otevřené zahradě pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Českou společností ornitologickou. Cílem dobrovolného zájmového sdružení profesionálů i amatérů je výzkum a ochrana ptáků a jejich prostředí.

Mapa

Další akce v okolí

Letohrádek Mitrovských - Brněnská m…

07.08.2021 - 07.08.2021
Letohrádek Mitrovských…

Dne 7. 8. se Letohrádek Mitrovských zapojí do Brněnské muzejní noci.

Víno z blízka: Velkobílovičtí vinař…

05.08.2021 - 05.08.2021
Brno-město

Letní degustace Víno z blízka pokračuje ve čtvrtek 5. srpna setkáním s vinaři z Velkých Bílovic. Přijďte si užít…

Víno z blízka: Zámecké vinařství Bz…

12.08.2021 - 12.08.2021
Brno-město

Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě.

Víno z blízka - Brno

19.08.2021 - 19.08.2021
Brno-město

Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě. Ve čtvrtek 19. srpna si pro vás řízenou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. srpen

Dnes má svátek Miluše

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete