Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Distribuční premiéra filmového pásma.

17.06.2021 - 21.06.2021 Praha

Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku poukáže 17. 6. od 21 hodin v Kasárnách Karlín na palčivá témata a představí oceňované mladé autory.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ve čtvrtek 17. 6. od 21:00 proběhne v Kasárnách Karlín distribuční premiéra filmového pásma s názvem Vítejte v Česku, v němž tři nadějní režiséři prozkoumávají čecháčkovství a to nejlepší i nejhorší v nás z různých úhlů pohledu. Všechny tři filmy přitom spojuje nejen široké spektrum emocí, ale především rozhodnutí, jak s nastalými situacemi v našich životech vůbec nakládat. Premiéra proběhne za účasti tvůrců. Vstupenky na premiéru pásma je možno zakoupit na portále Goout.net.

Pásmo otevře snímek Anatomie českého odpoledne (2020) režiséra Adama Martince (*1990), který  získal například ocenění Nejlepší krátký film roku 2020 v rámci Českého lva i Ceny české filmové kritiky či Cenu Magnesia. "Anatomie českého odpoledne nás přivádí do ráje ponožek v sandálech, vyvalených těl a přesmažených hranolek. Tragédie u jezera, která našla inspiraci ve skutečném případě utonulých dětí na jezeře Lhota, odkrývá povahy místních lidí," uvádí o filmu jeho režisér Adam Martinec. "Snažili jsme se oprostit od veřejných soudů a přistoupit k tématu z hlediska univerzální studie chování davu tváří v tvář cizímu neštěstí," dodává producent filmu Matěj Paclík.

Druhým snímkem společensko-kritického pásma bude Protihráč (2020) režiséra Ondřeje Erbana (*1986). "Protihráč ukazuje kdysi úspěšného fotbalistu, který na svoji slávu může už jen vzpomínat, protože jedinou radostí jsou mu hrací automaty. Film je volně inspirován životními příběhy úspěšných fotbalistů, které přemohl závislost na gamblerství," přibližuje film režisér Ondřej Erban, jehož minulý snímek Sto dvacet osm tisíc (2018) byl uveden dokonce na slavném francouzském filmovém festivalu v Cannes v sekci Cinéfondation.

Pásmo uzavře film Hranice (2020) režiséra Damiána Vondráška (*1991), který diváka zavede do mediálně exponovaného tématu migrace. "Hranice otevírá otázku profesních a lidských hodnot. Když se státní hranici snaží nelegálně překročit skupina imigrantů, na povrch vyplouvají rozdílné názory pracovníků celní správy. Kdo je ‚náš‘, kdo je ‚cizí‘, kdo je dobrý a kdo špatný?," uvádí režisér Damián Vondrášek. Předchozí snímek tohoto režiséra, Vězení (2016), byl uveden například na filmovém festivalu ve španělském San Sebastianu či v Karlových Varech v sekci Future Frames.

Distributorem pásma Vítejte v Česku je spolek krutón, organizátor mezinárodního festivalu Young Film Fest (Praha a Brno), filmově výchovného soustředění Young Film Camp, spolu-organizátor Mezinárodního filmového festivalu ELBE DOCK (Ústí nad Labem a Drážďany). Jako distributor spolek v minulosti diváky i odborníky zaujal například filmovým pásmem Gottland (2014).

Celková délka pásma je  70 minut a nejméně do dokonce roku by mělo být  ke zhlédnutí ve vybraných kinech v ČR. Bližší informace o filmech a jejich autorech najdete v na webu a facebooku.

Další akce v okolí

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Den jógy v Centru Černý Most - Praha

21.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Blíží se oficiální začátek léta a s ním i Mezinárodní den jógy – a vy můžete být u jeho oslav! Stačí dorazit v pondělí…

Krasopsaní a ilustrace - Praha

12.07.2021 - 16.07.2021
Vzletná – kreativní…

Jsou vaše děti nejvíc šťastné s tužkou v ruce? Tak přesně pro takové děti je náš příměstský tábor, který propojuje…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete