Statistika našeho portálu

  • 99 628 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Duchcov

30.03.2013 - 09.06.2013 Duchcov

Výstava kočárků HIKO a jiných dětských vozidel, které co do tvaru, ladnosti a úpravy potěší i tu nejnáročnější maminku, je zahajovací výstavou letošní výstavní sezóny. V zámecké Galerii Giacomo můžete shlédnout desítky dětských kočárků značky HIKO, LIBERTA a jiných známých výrobců, hračky, reklamní plakáty, návrhy či výrobní katalogy, pocházející ze sbírek soukromé sběratelky Hanky Müllerové. Na…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Duchcov, Náměstí Republiky 9
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Teplice
Obec
Duchcov

Fotogalerie k článku

Výstava kočárků HIKO a jiných dětských vozidel, které co do tvaru, ladnosti a úpravy potěší i tu nejnáročnější maminku, je zahajovací výstavou letošní výstavní sezóny. V zámecké Galerii Giacomo můžete shlédnout desítky dětských kočárků značky HIKO, LIBERTA a jiných známých výrobců, hračky, reklamní plakáty, návrhy či výrobní katalogy, pocházející ze sbírek soukromé sběratelky Hanky Müllerové. Na starých dobových fotografiích můžete zavzpomínat na doby našich babiček a prababiček, když bývaly ještě maminkami.

"V roce 1907 byla založena v Duchcově, ve starém to hornickém městě na úpatí Krušných hor, továrna na dětské kočárky. Z malých počátků pílí a houževnatostí podnikatelovou vznikl závod, jehož výrobky jsou známy po celém světě. Zájem o ně je značný, neboť kvalitou a propracováním si stále udržují vedoucí místo. Užívá-li podnik ve výrobním programu hesla ‚Vše pro dítě’, není v tom ani tak propagace jako výraz opravdové snahy zhotoviti dokonalou věc, která malému světoobčánku poslouží ke zdraví a pohodlí", píše se v dobovém periodiku z třicátých let minulého století.
 
Dnes už jen málokdo zná kočárky značky HIKO, které vycházely z duchcovské továrny a dokázaly potěšit i tu nejnáročnější maminku. Kromě kočárků se zde vyráběly též koloběžky, tříkolky, dětský a zahradní nábytek a další předměty určené pro děti. Závod od roku 1949 vystupoval pod názvem Továrna dětských vozidel (TDV) a značně rozšířil sortiment výroby, než byl po roce 1989 zprivatizován. Výstava na zámku Duchcov připomíná tuto významnou místní produkci, která se dodnes neztratila ze zřetele pamětníků.

Vstupné:

20,- Kč

Informace o otevírací době zámecké Galerie Giacomo

naleznete zde

Těšíme se na vás - Zámek Duchcov.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 31. březen

Dnes má svátek Kvido

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete