Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vyhlídka ve věži kostela se otvírá turistům - Blansko

11.07.2013 - 31.08.2013 Blansko

Vyhlídka ve věži kostela sv. Martina byla poprvé zpřístupněna v listopadu 2012 u příležitosti akce Vítání sv. Martina. Od té doby bývá zpřístupněna pravidelně v rámci významných městských akcí a od dubna zahájila o víkendech svůj mimosezonní provoz. Od začátku července vstupuje tato nová turistická atrakce do své první hlavní letní sezony, kdy bude mít kromě pondělí otevřeno každý den.Díky nově…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vyhlídka ve věži kostela sv. Martina byla poprvé zpřístupněna v listopadu 2012 u příležitosti akce Vítání sv. Martina. Od té doby bývá zpřístupněna pravidelně v rámci významných městských akcí a od dubna zahájila o víkendech svůj mimosezonní provoz. Od začátku července vstupuje tato nová turistická atrakce do své první hlavní letní sezony, kdy bude mít kromě pondělí otevřeno každý den.

Díky nově zrekonstruovanému schodišti do zvonového patra věže je možné obdivovat nádherný výhled do údolí na celé město Blansko a jeho okolí. Vyhlídka nabízí unikátní pohled na blanenský zámek uprostřed městské zástavby nebo na nenápadnou věž dřevěného kostelíka. Věž kostela skrývá tři zvony – Pannu Marii, sv. Martina a Poledník. Poledník patří k vůbec nejstarším dochovaným zvonům na Moravě. Pochází pravděpodobně ze 13. století, má zvláštní homolovitý tvar a po svém obvodu nápis psaný gotickou majuskulí "Ó rex gloriae, veni in pace!"

Výstup na věž je pohodlný jak pro děti, tak i zdatnější seniory, a je doplněn výkladem o historii kostela. Prohlídky věže kostela zajišťuje Římskokatolická farnost Blansko ve spolupráci se Střední školou gastronomickou v Blansku.

Prohlídky věže kostela:

červenec–srpen:
úterý–sobota: od 9:00 do12:00 a od 13:00 do 16:00 h
neděle: od 13:00 do16:00 h

Mimo uvedené termíny je možné objednat prohlídku na adrese: vezblansko@bk.cz

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete