Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Výlov Opatovického rybníka - Domanín

18.11.2013 - 21.11.2013 Domanín

Rybářství Třeboň bude v listopadu 2013 lovit rybník Opatovický, který leží v sousedství Třeboně u obce Domanín. Svou rozlohou 165 ha je desátým největším rybníkem Třeboňska. Jste zváni podívat se jak probíhá rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na výlovu si také budete moci koupit živou rybu.Opatovický rybník patří k jedněm z nejstarších rybníků na Třeboňsku. Hráz rybníka je dlouhá 1177 m a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Rybářství Třeboň bude v listopadu 2013 lovit rybník Opatovický, který leží v sousedství Třeboně u obce Domanín. Svou rozlohou 165 ha je desátým největším rybníkem Třeboňska. Jste zváni podívat se jak probíhá rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na výlovu si také budete moci koupit živou rybu.

Opatovický rybník patří k jedněm z nejstarších rybníků na Třeboňsku. Hráz rybníka je dlouhá 1177 m a široká až 8,5 m. Rybníkář Štěpánek Netolický jej v letech 1510–18 rozšířil a v jeho díle pokračoval i Jakub Krčín, který se neúspěšně pokusil o jeho propojení s rybníkem Svět. Rybník obtéká Zlatá stoka. Pod jeho hrází, v bývalém Opatovickém mlýně na Zlaté stoce, sídlí od r. 1963 Mikrobio­logický ústav AV, který se zde zabývá výzkumem řas. Kromě chovu ryb slouží rybník v omezené míře i k rekreaci.

Rybářství Třeboň vám nabízí možnost uspořádání exkurze na podzimních výlovech rybníků. Profesionální rybáři zabezpečí odborný výklad a zodpoví Vaše dotazy. Pro zájemce může být připraven slavnostní obřad pasování na rybáře. Kromě vlastního obřadu získá každý nový "rybář" pasovací list na důkaz přijmutí do cechu rybářů a třeboňského kapra.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete