Statistika našeho portálu

  • 93 278 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Vypouštění lodiček v boji proti rakovině - Praha

05.10.2019 Praha

Pražský ostrov Štvanice ožije v sobotu 5. října společenskou open-air charitativní akcí s názvem Vypouštění lodiček. Druhý ročník má prostřednictvím spolku ONCOLOGICA, z.s. opět pomoci dětem a dospívajícím, jenž trpěli, nebo trpí onkologickým onemocněním.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
Web
www.vypoustenilodicek.cz

Fotogalerie k článku

Celodenní akce, kterou lze přirovnat k festivalu Colours of Ostrava v menším provedení, se na Štvanici vrací po třech letech. Zajímavá bude především tím, že hodlá pokořit neoficiální rekord z roku 2016, kdy bylo na Vltavu vypuštěno tisíc lodiček, a pokusí se o překonání světového rekordu, který bude oficiálně zapsán do knihy rekordů. Aby se to povedlo, mělo by Vltavu zaplavit čtyři až pět tisíc lodiček. Vyrobeny jsou z vosku, jedna stojí stojí rovných 100 korun a pořídíte ji přímo na místě nebo v e-shopu. Pokuste se s námi překonat rekord a vypusťte na vodu i svoji lodičku.

Brány ostrova se pro návštěvníky otevřou v 11,30 a na ploše 20 tisíc metrů čtverečních se rozhodně nebudou nudit malí ani velcí. Na dvou stagích se budou střídat edukativní přednášky s hudebními vystoupeními, kterými bude provázet moderátorka Zorka Hejdová. Uvidíte a uslyšíte známé umělce jako Leoše Mareše, Pavla Calltu, Milana Peroutku, Markétu Smejkalovou, Tam Tam Batucada, Martina Šafaříka a energickou popovou kapelu The Gardeners. Trochu adrenalinu přinese se svou motocross show Libor Podmol s Podmol Brothers. Nebude chybět ani autogramiáda herců ze seriálu televize Prima Modrý kód: Saša Rašilov, Sabina Laurinová, Jakub Štěpán, Michaela Sejnová a Anna Fixová.

Děti se vyřádí ve velkém dětském koutu, kde najdou nafukovací hrady, kino, game zónu, zvířátka a kde jsou pro ně připraveny i soutěže a dílničky. Čekat tu na ně bude česká modelka Nikol Švantnerová a slovenská modelka Karolina Chomistek a také animátoři. Pro dospěláky je připravena relax zóna s masážemi hlavy, dream spa a spousta další zábavy v podobě střelnice, výstavy motorek a aut značky Ferrari. Relaxovat ale mohou i při ochutnávce kulinářských specialit například od restaurací Tiki Taky, TGI Fridays a Modrý zub, na cípu ostrova navštívit malé vinobraní, anebo se osvěžit prossecem, pivem či dobrou kávou v Káva pointu.


Vyvrcholením celodenní akce bude kromě jedinečného a nezapomenutelného pohledu na krásnou noční Prahu, hlavní bod programu – hromadné vypouštění rozsvícených lodiček. Zavelí k němu v 19,15 Leoš Mareš. Tuto emotivní záležitost podtrhne ve 22,00 ohňostroj.

 

Tak tedy, v sobotu 5. října od 11,30 na Štvanici. Zajištěna je také kyvadlová doprava ze stanic metra Florenc a Vltavská autobusem lodiček. Na bohatý program, který je letos připraven, je vstupné ZDARMA. Kdo bude mít lodičku štěstí, podpoří dobrou věc a ty, kteří to opravdu potřebují. I proto krédo akce zní: "Každá lodička pomáhá". Pomáhat lze ale také prostřednictvím transparentního účtu spolku ONCOLOGICA, z.s., který najdete na webu. Cílem je vybrat 600.000 korun pro konkrétní případy.

Program:

S letní sezónou se pod taktovkou CineStaru naplno rozloučíme promítáním filmů v letním kině. Na velkém plátně se mimo dětské příběhy objeví i novinky ze světa filmu. Pro milovníky dobrého piva a vína budou připraveny samostatné zóny, kde návštěvníci ochutnají několik druhů piva a vín od vinařů s celé České republiky, pro děti bude připravena dětská zóna se zajímavým programem.

Odborný program:

Tímto projektem hodláme vzbudit větší zájem veřejnosti o problematice onkologických onemocnění a její prevenci. V edukační zóně bude tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a jiných nadšenců z Loono, z.s., kteří ukazují jak je prevence důležitá. Nadšení není 100% úspěchu, proto návštěva této zóny přinese návštěvníkům jedinečnou možnost setkat se zdravotnickou kapacitou, kterými nepochybně jsou ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Prof. MUDr. David Feltl, Ph.D.,MBA a primář I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí VFN a 1. LF UK pan MUDr. Jiří Votruba, Ph.D

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je podpora pacientské organizace ONCOLOGICA z.s., sdružující pacienty trpící onkologickým onemocněním. Výtěžek z akce bude pacientskou organizací ONCOLOGICA z.s. věnován potřebným pacientům a institucím z oblasti prevence a léčby.

Myslíme i na chráněné dílny:

V průběhu akce a po jejím skončení náš tým zajistí vylovení všech lodiček z Vltavy, aby měla událost minimální dopad na životní prostředí. Vosk věnujeme právě do chráněných dílen.

Další akce v okolí

Koncert symfonických rokových hitů …

08.09.2020 - 08.09.2020
Praha

V rámci česko-slovenského turné v Praze vystoupí v jediném představení první světový taneční orchestr CONCORD…

United Islands of Prague

05.06.2020 - 06.06.2020
Praha

Mezinárodní multižánrový hudební festival .

Agadir: Na strunách naděje, Oleg Se…

05.06.2020 - 05.06.2020
Ovocný trh 6

Téměř neznámá autobiografie ukrajinského režiséra. Nikdy netvořil prvoplánově politická díla, vždy mu šlo jen o…

Výstava: Viktoriánská promenáda - P…

06.06.2020 - 07.06.2020
Muzeum Kouzlo starých…

Kde a jakým způsobem tráví čas nejen majetná viktoriánská společnost v létě? Jak vypadá a co nesmí chybět přímořské…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 5. červen

Dnes má svátek Dobroslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete