Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Výstava BE PROUD BE YOU přibližuje osobní příběhy zástupců LGBT+ komunity

13.06.2024 - 30.06.2024 Praha

Červen patří již tradičně oslavě diverzity a rovnosti LGBT+ komunity. Fashion Aréna se tento rok spojila s platformou sbarvouven.cz, která poskytuje podporu osobám na cestě coming outem. Výsledkem spolupráce je výstava zachycující silné osobní příběhy devíti ambasadorů, kteří mají silný příběh propojený s menšinou LGBT+ lidí. Výstava bude od 13. až do 30. června k vidění na pasáži štěrboholské Fashion Arena Prague Outlet.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Fashion Arena Prague Outlet
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Projekt na podporu komunity připravila evropská síť outletových center VIA Outlets, jejíž součástí je i pražská Fashion Arena Prague Outlet. Každé z outletových center po celé Evropě si vybralo jeden silný osobní příběh, který se rozhodly sdílet. Všechny příběhy jsou pak až do konce června k vidění ve všech evropských outletových centrech VIA Outlets v rámci výstavy BE PROUD BE YOU.

Českou republiku svým příběhem reprezentuje oblíbená herečka a moderátorka Ester Janečková. Ale také teta Filipa, který si v roce 2014 v pouhých 14 letech vzal život, protože se nedokázal smířit s tím, že by měl žít jako queer člověk v tak netolerantní společnosti. V dopise na rozloučenou vyjádřil přání, aby jeho smrt přispěla k větší rovnosti a toleranci mezi lidmi. 

Každý osobní příběh je vyobrazen jako jeden unikátní dílek skládačky puzzle a přibližuje překážky, se kterými se osoby LGBT+ musí potýkat. "Po Filipově smrti se na mě začala obracet spousta mladých lidí v podobné životní situaci, jako byl Filip. Mají obavy z coming outu, bojí se reakce rodiny i spolužáků. Přemýšlela jsem, jak takovým lidem pomoci. Myslím, že právě možnost sdílení a rozhovoru s někým, kdo prožíval to samé, je tou nejlepší možností. A právě to webová poradna projektu "S barvou ven” nabízí," vysvětluje spoluzakladatelka platformy sbarvouven.cz Ester Janečková.

Až 40 % LGBT+ v České republice se nachází ve vysokém riziku depresivity a úzkostnosti. Projekt sbarvouven.cz, provozovaný spolkem Prague Pride, poskytuje odborné služby jako je online poradna vedená zkušenými mentory nebo podpůrná skupina pro osoby procházející coming outem i jejich rodiče.

Mapa

Další akce v okolí

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

16.07.2024 - 16.07.2024
Vyšehradská 49

Hudba andělů z oltářního triptychu Hanse Memlinga

Bardzo fajný letní kino na Pragovce…

16.07.2024 - 16.07.2024
Max Space

Servírujeme vám již sedmý ročník letního kina na Pragovce, tentokrát se zastřešujícím tématem růst a půst. Letos budeme…

Performativní přednáška s antropolo…

18.07.2024 - 18.07.2024
Pragovka gallery

Pragovka Gallery vás 18. července od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona…

Koncert skupiny R0XORM3N 2024 - Pra…

25.07.2024 - 25.07.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 25. července od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Martina Káni GEOVÝBĚH. V…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. červenec

Dnes má svátek Jindřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete