Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Výstava betlémů - Městské muzeum v Mimoni

24.11.2010 - 31.12.2010 Městské muzeum v Mimoni

Dvě patra Městského muzea v Mimoni zabrala výstava betlémů, která bude pro návštěvníky otevřená každé odpoledne kromě těch pondělních, a to až do konce prosince.Vystavené betlémy pochází z různých koutů republiky a stejně rozmanitá je také škála materiálů, ze kterých jsou vyrobené. Najdeme tu betlémy ze dřeva, papíru, keramiky a dokonce jeden z perníku.Tradice lidového betlemářství sahá v Mimoni…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městské muzeum v Mimoni
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Česká Lípa
Obec
Mimoň

Fotogalerie k článku

Dvě patra Městského muzea v Mimoni zabrala výstava betlémů, která bude pro návštěvníky otevřená každé odpoledne kromě těch pondělních, a to až do konce prosince.

Vystavené betlémy pochází z různých koutů republiky a stejně rozmanitá je také škála materiálů, ze kterých jsou vyrobené. Najdeme tu betlémy ze dřeva, papíru, keramiky a dokonce jeden z perníku.

Tradice lidového betlemářství sahá v Mimoni hluboko do historie. Ve 20. letech minulého století tu fungoval dokonce betlémský spolek. O jeho výstavě v roce 1928 si mohou návštěvníci letošní akce přečíst na informační tabuli v prvním patře muzea.

Na tuto tradici se rozhodl v loňském roce navázat odbor kultury místní radnice a letošní druhý ročník výstavy je důkazem, že se záměr povedl. Jen během prvních dvou dnů si expozici prohlédly desítky lidí.

Několik betlémů zapůjčilo do Mimoně také Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, jeho sbírkový fond je v tomto směru více než bohatý.

Tak se přijďte podívat i vy, těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

T-Mobile Olympijský běh - Tuhaň

19.06.2019 - 19.06.2019
Tuhaň

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Za kvetoucí měsíčnicí - Kamenický Š…

18.05.2019 - 18.05.2019
Kamenický Šenov

Tradiční turistická a cykloturistická akce

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete