Statistika našeho portálu

  • 100 972 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

VÝSTAVA ČESKOSLOVENSKÁ NEJ - Brno

19.02.2022 - 01.05.2022 Brno

Výstava Československá NEJ zábavnou formou představí to nejlepší, co bylo a je u nás a na Slovensku k vidění, zažití, ale i ochutnání. Celou výstavou vás provedou Igráčci (od firmy Efko), kteří přiblíží naše prvenství a další rázovitá specifika. Výstava je určená jak pro poučení dětí, tak i k zavzpomínání a pobavení dospělých. Doplňkem hlavní expozice je legendární stavebnice SEVA, kterou mladý a nadšený inženýr Petr Šimr sestavil do modelů lidské kostry, Napoleona, exotických zvířat, dopravních prostředků a dalších nápaditých exponátů.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Letohrádek Mitrovských v Brně
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno
web
www.letohradekbrno.cz

Fotogalerie k článku

Pokud jste pochybovali, že nemáme světu co nabídnout, výstava Československá NEJ vás přesvědčí o opaku. Nemáme sice moře, velehory, ani nejsme součástí G7, ale existují jiné věci, na které můžeme být právem hrdí. Náš středoevropský prostor má nejen zajímavou historii, ale i výjimečné vynálezy, specifické zvyky a významné osobnosti! Jen to rozdělení Československa v roce 1993 nás mrzí, ale na to na výstavě nebudeme brát příliš zřetel. Záměrná kombinace Česka a Slovenska odkazuje nejenom k společné minulosti, ale především k vzájemným sympatiím. 

V rámci bývalého soustátí se dá najít mnohé, čím vynikáme nad ostatní země Evropy či světa. Přibližně 100 prvenství a dalších specifik, která dobyla svět a je potřeba (si) je – zejména mladším generacím – připomínat. Ať už se jedná o významné osobnosti, architekturu, módu, sport nebo třeba o objevy, vynálezy či gastronomii. "Chceme vypíchnout témata, která jsou již částečně zapomenutá, upozaděná a nebo naopak považovaná za zcela běžná. Neobvyklým mixem exponátů a nápaditou instalací chceme návštěvníka inspirovat a motivovat k objevování nejen lokálních specifik", uvádí spoluautor výstavy a vedoucí produkce letohrádku Mgr. Petr Lukas.

A na jaké zajímavé exponáty se můžete těšit kromě Igráčků? Na sklo a porcelán, Spejbla a Hurvínka, unikátní prostorové pohlednice a panaskopické knihy, lidovou tvořivost, Baťovy dřeváky, historické klobouky TONAK, šaty ze silonu, bižuterii, dětské hry a hračky, papírové modely, prvního zahradního trpaslíka, dobové reklamy, kostkový cukr jako český vynález a mnoho dalšího.

 

Partneři výstavy: statutární město Brno, Efko, Peesko, Papírna Moudrý.

 

Mapa

Další akce v okolí

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

MINT Market PODZIM 2023 - Brno

21.10.2023 - 21.10.2023
Tržnice Brno

V sobotu 30. září se vrátí MINT Market na Smetanovo nábřeží. Těšit se budete moci na výběr více než šedesáti značek s…

Královský košt Brno 2023

04.11.2023 - 04.11.2023
Brno

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Maker Faire - Brno

21.10.2023 - 22.10.2023
Výstaviště Brno

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Brna! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si nevšední…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete