Statistika našeho portálu

  • 97 893 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Výstava chladných zbraní na hradě Helfštýn

20.04.2013 - 31.10.2013 Týn nad Bečvou

Tvorbu špičkových českých nožířů, mečířů a kovářů představuje nová celosezónní výstava na Helfštýně s názvem Ostře elegantní.Cílem výstavy je představit návštěvníkům historii, současnost a základní rozdělení chladných zbraní.Přestože prostory hradní galerie nejsou nijak rozlehlé, expozice nabízí desítky exemplářů, které představují jejich náročnou ruční výrobu, často s využitím starých technik.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zřícenina hradu Helfštýn
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Týn nad Bečvou

Fotogalerie k článku

Tvorbu špičkových českých nožířů, mečířů a kovářů představuje nová celosezónní výstava na Helfštýně s názvem Ostře elegantní.Cílem výstavy je představit návštěvníkům historii, současnost a základní rozdělení chladných zbraní.
Přestože prostory hradní galerie nejsou nijak rozlehlé, expozice nabízí desítky exemplářů, které představují jejich náročnou ruční výrobu, často s využitím starých technik. Zastoupeny budou nejen nože, ale také meče, rapíry, palaše a šavle z fondu historických zbraní Muzea Komenského v Přerově. Naskytne se i příležitost pro srovnání historických originálů s novodobými replikami zapůjčenými od soukromého sběratele. Výstava nabídne řadu zajímavostí a unikátů.

Unikátem výstavy bude samostatná sekce japonských mečů.

Dozvíte se, jaké materiály se používají ke kování čepelí, z čeho všeho se dají vyrobit rukojeti a jak ušít pořádné pouzdro. Zajímá Vás, jak se rodí damascénská ocel? Slyšeli jste o starodávném způsobu tavení pravého damašku tzv. wootzu? Víte, že se dá čepel vykovat i z meteoritu? Po návštěvě výstavy Ostře elegantní můžete směle tvrdit, že ano.

Výstava na Helfštýně je volně přístupná denně kromě pondělků.
Vstupné

Cena: 60 Kč
Snížená cena: 40 Kč

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 30. červen

Dnes má svátek Šárka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete