Statistika našeho portálu

  • 99 255 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

VÝSTAVA ČÍNSKÉHO LIDOVÉHO UMĚNÍ „BAREVNÝ SVĚT“

07.06.2013 - 30.09.2013 Vranov nad Dyjí

V zámecké kočárovně Státního zámku Vranov nad Dyjí se v době od 7. června do 30. září 2013 koná VÝSTAVA ČÍNSKÉHO LIDOVÉHO UMĚNÍ "BAREVNÝ SVĚT" s podtitulem "Fantazie a vytříbenost". Jejím prostřednictvím můžeme nahlédnout do zvláštního světa čínské lidové tradice, v jehož uměleckém projevu dodnes žijí mýtičtí hrdinové a postavy z dávné historie a zvířata a rostliny vyjadřují svébytnou, pro nás…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V zámecké kočárovně Státního zámku Vranov nad Dyjí se v době od 7. června do 30. září 2013 koná VÝSTAVA ČÍNSKÉHO LIDOVÉHO UMĚNÍ "BAREVNÝ SVĚT" s podtitulem "Fantazie a vytříbenost". Jejím prostřednictvím můžeme nahlédnout do zvláštního světa čínské lidové tradice, v jehož uměleckém projevu dodnes žijí mýtičtí hrdinové a postavy z dávné historie a zvířata a rostliny vyjadřují svébytnou, pro nás neobvyklou symboliku. Vystavené exponáty zaujmou výraznou barevností, bohatou fantazií tvarů i schopností abstrakce. Promlouvá z nich touha po klidu a míru, po dlouhém životě, prosperitě rodiny, a především po kráse a radosti. Výstavu doplňuje unikátní kolekce čajových konviček z jihočínského I-singu ze sbírky paní Tchang Jün-ling Ruskové, autorské obrazy na venkovské náměty od čínské malířky žijící v Čechách Čang Tan a fotografie venkovského života v Číně od současného fotografa pana Čchen An-lana.

Otevřeno:

Výstava, kterou podpořilo Mezinárodní sinologické centrum Ťiang Ťing-kuovy nadace při Univerzitě Karlově v Praze, bude otevřena od 7. června do 30. září, a to v červnu a září o víkendech od 10 do 16 hodin, v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 30. leden

Dnes má svátek Robin

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete