Statistika našeho portálu

  • 101 433 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Výstava malíře Igora Grimmicha

06.09.2022 - 07.10.2022 Praha

Válka, pandemie, klimatické změny, energetická krize a možná jaderná katastrofa. Všechna tato témata nás již nějakou dobu obklopují a zanechávají v nejistotě, jak to bude s naším světem dál. A jak tato témata vnímá svět umění? Své vize a snové představy prezentuje v Galerii ART Concept uznávaný český malíř Igor Grimmich v rámci výstavy s názvem Úžina. Kurátorem výstavy, která se koná v malé výstavní síni pražského Mánesa od 6.9. do 7.10. 2022, je Petr Mach. Vstup na výstavu je zdarma.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ART Concept
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Igor Grimmich (1979 v Praze) je jedním z viditelných talentů současné české malířské scény, pro jehož tvorbu jsou signifikantním znakem zejména urbanistické a geometrické prvky. Díky precizní volbě barev a prací se světlem, i za použití UV barev, vznikají nezaměnitelná plátna pohlcující diváka do hloubky zobrazovaných měst. Tvoří zejména v rušné ulici v pražských Dejvicích, kde přes prosklenou stěnu svého ateliéru sleduje hemžení lidí a dopravních prostředků. Často však vyráží na nedalekou periferii, která je útočištěm cyklistů a pejskařů. Zde například sleduje nerovný souboj přírody s rozrůstajícím se městem.

”Výstava přichází v době, kdy v médiích denně sledujeme zprávy o nedaleké válce, klimatické změně, rekordním suchu, blížící se energetické krizi a možné jaderné katastrofě. Bylo by s podivem, kdyby se otisk doby neprojevil v tvorbě tak empatického člověka, jakým Igor Grimmich je. Malíř nás neděsí křikem jako Edvard Munch nebo Francis Bacon, pouze nám tiše napovídá, co by se mohlo stát. Ulice měst mohou být zcela bez lidí a v podzemí si budeme ve skleněných vitrínách prohlížet torza mutantů. Anebo těmi mutanty budeme my?” (Petr Mach).

Grimmichova tvorba se pohybuje tematicky v kontrastech urbanismu a přírody a také v přístupech k barevnosti jeho obrazů. "Stejně jako se v umělcově tvorbě zrcadlí protiklady urbanismu a přírody, nalezneme v jeho díle dva protikladné koloristické přístupy. Jedním z nich je potemnělá barevnost oživená plátkovým zlatem, kterou Igor využívá pro zobrazení nočních měst. Druhým je koloristicky pestrá směsice nadreálně zářících barev, někdy doplněná stékající matérií akrylu, kterou umělec přisoudil vegetaci.” (Petr Mach)

Paralelně s výstavou Úžina probíhá také prodejní expozice tvorby Igora Grimmicha, která prezentuje řadu děl z posledních dvou dekád. Zejména je zde k vidění unikátní dílo, společný velkoformátový obraz autora a jeho učitele, emeritního profesora pražské AVU Michaela Rittsteina, s názvem Vášeň zlehka plá.  Návštěva této expozice, zahrnující i společné dílo, je možná pouze po předchozí domluvě v soukromém prostoru Pařížská 5. Kontakt: +420 732 964 165, parizska@innex.cz.

Mapa

Další akce v okolí

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

Adventní den s techniky 2023 - praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Těšit se můžete rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení…

LEMARKET - moderní tržiště lokálníc…

09.12.2023 - 10.12.2023
Praha

LEMARKET, moderní tržiště, které objevuje, představuje a podporuje českou tvorbu, letos slaví 10 let. Jako oslavu svého…

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete