Statistika našeho portálu

  • 94 728 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Výstava minerálů a fosílií v Galerii městské části Praha 5

01.02.2013 - 28.02.2013 Praha

Městská část si vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem "Tajemství Země", která vás zavede do světa minerálů, zkamenělin, drahých kamenů a šperků ze sbírek společností DOLMAT (Mgr. Ivan Doležal) a GEMTOP (Jaroslav Dvořák) a která probíhá od 1. 2. do 28. 2. 2013 v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový Smíchov)
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Městská část si vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem "Tajemství Země", která vás zavede do světa minerálů, zkamenělin, drahých kamenů a šperků ze sbírek společností DOLMAT (Mgr. Ivan Doležal) a GEMTOP (Jaroslav Dvořák) a která probíhá od 1. 2. do 28. 2. 2013 v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový Smíchov).

Vernisáž výstavy pod záštitou starosty Prahy 5 Ing. Miroslava Zeleného a radního Marka Kukrleho se uskuteční v pondělí 4. února 2013 od 16.30 hod.

Výstava představí zejména minerály a fosílie z afrického Maroka a bude doplněna o další expozice. Z Maroka uvidíte ukázky minerálů z více než patnácti lokalit, doplněné fotografiemi a texty, přičemž některé z nich poskytují vzorky světové kvality.
Z fosílií se představí známí maročtí trilobiti z období kambria a devonu, všichni v pravých ukázkách, dále liliice, zuby ještěrů, dinosaurů, žraloků atd. Za hlavní zajímavost výstavy lze považovat unikátní kosterní pozůstatky ještěrů z období svrchní křídy z oblasti marockých fosfátových dolů a hlavně obratle ze suchozemských dinosaurů podobných brontosaurovi z pohoří Vysoký Atlas.

Vzhledem k tomu, že zejména v posledních několika letech je veliký zájem o vše co s dinosaury souvisí, lze tyto exponáty považovat za zcela jedinečné. Výstava bude dále doplněna o expozici vltavínů, představující tento jedinečný tektit a český drahokam nejen z hlediska jeho atraktivního vzhledu, ale i vzniku a výskytu. Chybět nebude ani jantar z Madagaskaru, araukarity, amoniti, ametystové geody, křišťálové drúzy, šperky, drahé kameny a několik Geo-obrazů, které vyrábí firma Dolmat, jako jediná v České republice.

Doufáme, že Vás toto krátké představení jistě zajímavé výstavy zláká k jejímu shlédnutí. A poslední důležitá informace, výstava je prodejní a po jejím ukončení si lze exponáty prostřednictvím firmy Dolmat zakoupit.

Přejeme Vám mnoho hezkých zážitků a těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Online: Fragmenty metropole - celá …

18.01.2021 - 18.01.2021
Seydlerova 2835/4,…

Fotograf roku představuje v Czech Photo Centre cyklus Fragmenty metropole

Online: Ekologická úzkost I - celá …

19.01.2021 - 19.01.2021
Pragovka Gallery

V Pragovka Gallery proběhne první letošní synchronizovaná vernisáž - online formou v úterý 19. 1. 2021 od 18 hodin.

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Online: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi…

16.01.2021 - 16.01.2021
Divadlo v Dlouhé

Online loutkové představení veselých příběhů zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete