Statistika našeho portálu

  • 94 425 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Výstava minerálů a fosílií v Galerii městské části Praha 5

01.02.2013 - 28.02.2013 Praha

Městská část si vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem "Tajemství Země", která vás zavede do světa minerálů, zkamenělin, drahých kamenů a šperků ze sbírek společností DOLMAT (Mgr. Ivan Doležal) a GEMTOP (Jaroslav Dvořák) a která probíhá od 1. 2. do 28. 2. 2013 v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový Smíchov)
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Městská část si vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem "Tajemství Země", která vás zavede do světa minerálů, zkamenělin, drahých kamenů a šperků ze sbírek společností DOLMAT (Mgr. Ivan Doležal) a GEMTOP (Jaroslav Dvořák) a která probíhá od 1. 2. do 28. 2. 2013 v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový Smíchov).

Vernisáž výstavy pod záštitou starosty Prahy 5 Ing. Miroslava Zeleného a radního Marka Kukrleho se uskuteční v pondělí 4. února 2013 od 16.30 hod.

Výstava představí zejména minerály a fosílie z afrického Maroka a bude doplněna o další expozice. Z Maroka uvidíte ukázky minerálů z více než patnácti lokalit, doplněné fotografiemi a texty, přičemž některé z nich poskytují vzorky světové kvality.
Z fosílií se představí známí maročtí trilobiti z období kambria a devonu, všichni v pravých ukázkách, dále liliice, zuby ještěrů, dinosaurů, žraloků atd. Za hlavní zajímavost výstavy lze považovat unikátní kosterní pozůstatky ještěrů z období svrchní křídy z oblasti marockých fosfátových dolů a hlavně obratle ze suchozemských dinosaurů podobných brontosaurovi z pohoří Vysoký Atlas.

Vzhledem k tomu, že zejména v posledních několika letech je veliký zájem o vše co s dinosaury souvisí, lze tyto exponáty považovat za zcela jedinečné. Výstava bude dále doplněna o expozici vltavínů, představující tento jedinečný tektit a český drahokam nejen z hlediska jeho atraktivního vzhledu, ale i vzniku a výskytu. Chybět nebude ani jantar z Madagaskaru, araukarity, amoniti, ametystové geody, křišťálové drúzy, šperky, drahé kameny a několik Geo-obrazů, které vyrábí firma Dolmat, jako jediná v České republice.

Doufáme, že Vás toto krátké představení jistě zajímavé výstavy zláká k jejímu shlédnutí. A poslední důležitá informace, výstava je prodejní a po jejím ukončení si lze exponáty prostřednictvím firmy Dolmat zakoupit.

Přejeme Vám mnoho hezkých zážitků a těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Výstava The food - Praha

22.10.2020 - 25.10.2020
Výstaviště

Největší pražský veletrh jídla a pití ze všech zemí THE FOOD konaný na Výstavišti v Holešovicích

Mint Market Praha listopad - Praha

28.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Připravte se na Vánoce včas a bez stresu. Přijďte o víkendu 28. - 29. listopadu na MINT Market do haly 11 a 13 v areálu…

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Přednáška: Smích a komunikace - Pra…

25.10.2020 - 25.10.2020
Městská knihovna v…

Zjistěte s námi, jak nám spojení smíchu a komunikace v praxi dokáže zlepšit život.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete