Statistika našeho portálu

  • 96 112 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Výstava o Mikulčicko – kopčanském archeoparku - Brno

10.01.2013 - 10.02.2013 Brno

Ve čtvrtek 10. ledna byla na Krajském úřadu Jihomoravského kraje v malém foyer zahájena výstava "Mikulčicko – kopčanský archeopark - Velkomoravská archeologická lokalita na seznam světového dědictví UNESCO". Výstavu připravili pracovníci Masarykova muzea v Hodoníně, příspěvkové organizace Jihomoravského kraje.Česko-německá verze výstavy je putovním souborem prezentovaným v České a Slovenské…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
V prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Ve čtvrtek 10. ledna byla na Krajském úřadu Jihomoravského kraje v malém foyer zahájena výstava "Mikulčicko – kopčanský archeopark - Velkomoravská archeologická lokalita na seznam světového dědictví UNESCO". Výstavu připravili pracovníci Masarykova muzea v Hodoníně, příspěvkové organizace Jihomoravského kraje.

Česko-německá verze výstavy je putovním souborem prezentovaným v České a Slovenské republice, francouzsko/anglická verze pak bude archeopark reprezentovat v zahraničí, mimo jiné v sídle světové kulturní organizace UNESCO v Paříži. Výstava představuje jedinečnou kulturně-historickou lokalitu a podporuje návrh zápisu na Světový seznam kulturního dědictví UNESCO.

Na doporučení ministerstev kultury České a Slovenské republiky a s podporou Jihomoravského a Trnavského kraje zpracovali pracovníci Masarykova muzea v Hodoníně novou nominační dokumentaci a management plan Mikulčicko-kopčanského archeoparku. Návrh na jeho zápis na Listinu světových kulturních a přírodních památek UNESCO a dokumentace tohoto společného česko-slovenského kulturního a historického projektu byla s podpisy českého a slovenského ministra kultury předána v září 2012 do centra světové kulturní organizace v Paříži.

Výstava "Mikulčicko – kopčanský archeopark - Velkomoravská archeologická lokalita na seznam světového dědictví UNESCO" byla doposud prezentována v Hodoníně v rámci Mezinárodního odborného kolokvia (Hodonín, 27. – 29. listopadu 2012), a v obřadní síni Obecního úřadu v Kopčanech (12. prosince 2012 – 8. ledna 2013). V prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně ji bude možné zhlédnout od 10. ledna do 10. února 2013. Dalšími místy, kam výstava poputuje, jsou slovenská příhraniční města Holíč a Skalica, kde bude archeopark představen v  únoru a březnu. Přímo v prostorách Slovanského hradiště v Mikulčicích bude výstava ke shlédnutí v měsíci květnu při celostátním zahájení Cyrilometodějských oslav.

K výstavě byl pracovníky Masarykova muzea v Hodoníně vydán DVD pořad s názvem Mikulčicko-kopčanský archeopark. Celkem 17 minutová prezentace seznamuje poutavou obrazovou a popisnou formou s areálem mikulčického památníku, jeho proměnami i aktivitami pro návštěvníky.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Bambule Expo - Brno

31.10.2021 - 31.10.2021
KC Semilasso

Zažijte den plný divadla, hudby, tance a kouzel na Bambule Expo, které se bude konat 31. 10. 2021 v KD Semilasso v Brně…

Milena Fucimanová: Hnízda v octu - …

30.09.2021 - 30.09.2021
Kobližná 4

Vernisáž a křest nově vydané knihy

Putování Dýňového panáčka podzimní …

03.10.2021 - 03.10.2021
Otevřená zahrada

Zveme vás do zahrady na samoobslužnou hru určenou pro rodiny s dětmi od 3 do 10 let. Čeká na vás podzimní tvoření,…

Jak sérioví a vícenásobní vrazi pra…

30.09.2021 - 30.09.2021
Brno

Nahlédněte s námi do procesu odhalování těchto extrémně nebezpečných zločinců s kriminalistou Matejem Snopkem.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete