Statistika našeho portálu

  • 96 109 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Hrad Bouzov

02.07.2013 - 31.08.2013 Bouzov

Zájemci o výtvarné umění mohou od července navštívit výstavu obrazů krajinářky Dagmar Zemánkové v expozici vedle prodejny suvenýrů.Malířka Dagmar Zemánková se narodila 5.4.1967 v Libině na severní Moravě v umělecké rodině. Její otec je malíř a hudebník. Tvorba Dagmar Zemánkové vychází z tradic realismu v české krajinomalbě. Ve své tvorbě se nechává okouzlovat scenériemi z okolí Jesenicka, jižních…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hrad Bouzov
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Bouzov

Fotogalerie k článku

Zájemci o výtvarné umění mohou od července navštívit výstavu obrazů krajinářky Dagmar Zemánkové v expozici vedle prodejny suvenýrů.

Malířka Dagmar Zemánková se narodila 5.4.1967 v Libině na severní Moravě v umělecké rodině. Její otec je malíř a hudebník. Tvorba Dagmar Zemánkové vychází z tradic realismu v české krajinomalbě. Ve své tvorbě se nechává okouzlovat scenériemi z okolí Jesenicka, jižních Čech, Železných hor, ale především Českomoravskou vysočinou. Malířka si je plně vědoma, že tato krajinná oblast má v českém plenérovém krajinářství zcela výjimečné postavení. Mnoho vynikajících malířů konce 19. a začátku 20. století našlo právě zde pramen poznání k vyjádření kompozice krajiny ve svých dílech, tvořených většinou v plenéru.
Dnes má autorka za sebou více jak čtyřicet úspěšných samostatných výstav a získala pevnou pozici mezi malíři české realistické krajinomalby. Láska k malování a přírodě se staly zdrojem naplnění a radosti jejího života v jeho nejprostších hodnotách. Dagmar Zemánková divákovi zprostředkuje poetiku malebné české krajiny, kterou každý z nás hrdě nosí hluboko ve svém srdci. Má dar a odvahu převyprávět tu posvátnou krásu štětcem na bílé neposkvrněné plátno. Jsou to ty chvíle, kdy tiše stojíme a uvědomujeme si své hluboké kořeny a lásku k důvěrně známým místům.
Malířka Dagmar Zemánková patří k citlivým autorům a její obrazy mají něžný nádech s poetickou architekturou krajiny. Její obrazy zachycují kouzlo a krásy české krajiny, které si razí cesty i do zahraničí a to nejen pro potěchu našich krajanů, ale také proto, že se cizím, její obrazy znázorňující kouty naší vlasti, tolik líbí.
Malířka Dagmar Zemánková má jemnou, citlivou a vnímavou duši, miluje přírodu a navštěvuje ji. Takže proto není divu, že ji zaujala krajinomalba. V ní se mohou nejlépe realizovat stavy jejího nitra, dá se říci, že její obrazy jsou hlasem její duše. Láska k přírodě   a láska k malování jsou pro ni zdrojem radostí ze života k jejím prostým hodnotám. Její obrazy připomínají něhou a pokorou malířský romantismus 19. století a jsou to většinou olejomalby.
Obrazy malířky jsou srozumitelné. Věrně zachycují krajinné celky, či detaily, v různých barevných proměnách, jak se střídá denní i noční čas nebo roční období. Malířka má vzácný dar všímat si v přírodě a také nacházet krásná utajená zákoutí a dále detaily a věci, které dnes většině lidem unikají. A tak můžeme vidět jejíma očima na plátně polní nebo lesní pěšinky lemované květenou málo vídanou, tůňky s lekníny, údolíčka, západy nebo východy slunce, které dodávají kouzlo prosté krajině, krásné zimní scenérie se stromy obtěžkanými sněhem.

Romanticky laděné olejomalby autorky si zachovávají schopnost pozitivně oslovovat diváka, vyzývat ho k zastavení a zamyšlení, vyvolávat v něm pocity obdivu, ale též i touhy spatřit ty krásy krajin a přírody naší vlasti na vlastní oči. Ptáte se, kde asi jsou taková krásná místa? Je to v okolí Jesenicka, Železných hor, Českomoravské vrchoviny a jižních Čech. To jsou právě ta místa, která malířka miluje, a která ji inspirují v její tvorbě.
Všechny obrazy malířky Dagmar Zemánkové vyjadřují klid, pohodu a pozorovatel nejednou propadne touze začlenit se do této krásné krajiny, dát se tou polní cestičkou lemovanou máky a chrpami, aby došel až k té tajemné tiché tůňce s lekníny, a tam si mohl odpočinout.
Je velkou předností malířky, že její obrazy dovedou v lidech vyvolat pocity krásy, touhy a pohody, kterých je v dnešní uspěchané době tak málo.
Malířka se řadí k vyzrálým malířům, krajinářům naší současnosti. Obrazy Dagmar Zemánkové nás svou osobitou řečí okouzlují a jsou malovány pro lidi s otevřeným srdcem. Díky samostatným a souborným výstavám jsou dnes malířčiny obrazy zastoupeny v soukromých sbírkách nejen u nás doma, ale i v mnoha zemích světa.

zdarma

Těšíme se na vaši návštěvu.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Další akce v okolí

Aquatera Olomouc - Olomouc

26.09.2021 - 26.09.2021
Výstaviště Flora Olomouc

Aquatera Olomouc - chovatelská burza pro širokou veřejnost.

Skvostné koncerty Beethovena a Mart…

17.10.2021 - 17.10.2021
Reduta

Komorní soubor Trio Martinů zahraje posluchačům Moravské filharmonie Olomouc slavná díla Bohuslava Martinů a Ludwiga…

Síla německého romantismu v průběhu…

30.09.2021 - 30.09.2021
Reduta

Inaugurační koncert hostujícího dirigenta Moravské filharmonie Olomouc Christiana Knüsela, na kterém vystoupí…

Síla německého romantismu v průběhu…

01.10.2021 - 01.10.2021
Reduta

Repríza inauguračního koncertu hostujícího dirigenta Moravské filharmonie Olomouc Christiana Knüsela, na kterém…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete