Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Výstava umělce Michaela Rittsteina: Ve vlnách - Praha

02.11.2019 - 05.01.2020 Jízdárna Pražského Hradu

Český malíř a emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění, Michael Rittstein, oslavil v září letošního roku 70. narozeniny. A právě v jejich duchu se ponese i výstava „Ve vlnách“ v Jízdárně Pražského hradu, kde bude možné zhlédnout přes 70 obrazů v rozsáhlé expozici napříč jednotlivými obdobími autorovy tvorby. Výstava zahrnuje též velkou kolekci kreseb z posledního půlstoletí a pro veřejnost bude otevřena od soboty 2. listopadu. Návštěvníci se budou moci s díly Michaela Rittsteina seznamovat až do 5. ledna.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Retrospektivní výstava Michaela Rittsteina, která probíhá u příležitosti jeho 70. narozenin ve velkolepých prostorách Jízdárny Pražského hradu, představuje průřez jeho malířskou a kreslířskou tvorbou od roku 1974 až do současnosti. "V osmdesátých letech jsem zpracovával téma 'lokální historky', dá se říci, že to bylo pro mé tehdejší obrazy typické. Samozřejmě jsem se ale nechtěl tímto tématem zabývat donekonečna. Oblastí mého zájmu se tedy staly také krajina, zvířata a v poslední době se zabývám tematikou z cest do exotických zemí. A právě všechny tyto vlny mé tvorby budou na výstavě představeny." Návštěvníci zde najdou zhruba třetinu nových děl, práce na posledním obrazu zabrala umělci celé léto. "Jedná se o dílo o velikosti 5 x 8 metrů, které vznikalo v myčce traktorů v Brnířově, jelikož byl můj ateliér pro takový obraz příliš malý," doplňuje Michael Rittstein.

Zdroji inspirace Michaela Rittsteina jsou prostředí hromadné dopravy, koupališť, venkovských hospod i lidských příbytků. "Do jeho děl vstupují klid venkova i atmosféra pulzující metropole. Jeho expresivní malířské záznamy vyhrocené groteskní nadsázkou až na hranici absurdity v sobě skrývají postřehy o komplikovanosti mezilidských vztahů. Tři největší obrazy na chystané výstavě byly inspirovány jeho cestami po Indii a Mexiku. Nejrozměrnější obraz Zalomená kukuřice byl dokončen pouze několik týdnů před samotnou výstavou," uvádí k výstavě její kurátor Petr Mach.

Komplexní komunikaci výstavy zajišťuje agentura SOLOOTIONS z mediální skupiny Prima. "Je nám nesmírnou ctí, že se můžeme podílet na výstavě 'Ve vlnách' a spolupracovat s takovou ikonou současného výtvarného umění, jako je pan profesor Rittstein. Dynamičnost, barevnost, grotesknost a ztvárnění obrazu, promyšlené do posledního detailu ruku v ruce s 'řemeslnou' dokonalostí, s jakou pan Rittstein svá díla tvoří, jednoznačně potvrzují jeho postavení mezi tím nejlepším, co české výtvarné umění dalo uměleckému světu," uvádí Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima a šéf agentury Solootions.

Více informací o výstavě najdete ZDE.
Vstupenky na výstavu jsou v prodeji na pokladně Jízdárny Pražského hradu.

*Michael Rittstein se narodil 17. 9. 1949 v Praze. V letech 1964–1968 studoval na Střední odborné škole výtvarné Václava Hollara v Praze, v roce 1968 nastoupil na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením prof. Arnošta Paderlíka. Byl členem Volného sdružení 12/15 Pozdě, ale přece, Nové skupiny a SVU Mánes. V letech 2001–2018 byl vedoucím pedagogem ateliéru malby na AVU v Praze. V roce 2012 byl jmenován profesorem.  

Další akce v okolí

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Online: Scandi 2021 - celá ČR

25.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Přehlídka Scandi - výběr nejzajímavějšího ze současného skandinávského filmu. Během čtyř dnů nabídne prostřednictvím…

Online: Trendy v online marketingu-…

26.01.2021 - 26.01.2021
Praha

I ta nejkrutější doba přeje připraveným! Přijďte načerpat inspiraci pro vaši novoroční marketingovou strategii od těch…

Online soutěž detektivů - celá ČR

27.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Skupinová detektivní hra, kde se od každého týmu očekává, že rozplete záludný zločin za 2 hodiny herního času.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 25. leden

Dnes má svátek Miloš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete