Statistika našeho portálu

  • 96 243 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Technické muzeum v Brně

18.12.2012 - 31.12.2013 Brno

Víte, kdo vynalezl bleskosvod? A co je to dálník? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky se dozvíte na nové výstavě Vynálezy a vynálezci, která se pro veřejnost otevírá už v úterý 18. prosince 2012 v hlavní budově Technického muzea v Brně v Králově Poli. Tato výstava byla s velkým úspěchem uvedena v Národním muzeu v Praze a nyní bude po celý rok instalována v Technickém muzeu v Brně.Výstava  je…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Technické muzeum v Brně
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Víte, kdo vynalezl bleskosvod? A co je to dálník? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky se dozvíte na nové výstavě Vynálezy a vynálezci, která se pro veřejnost otevírá už v úterý 18. prosince 2012 v hlavní budově Technického muzea v Brně v Králově Poli.

Tato výstava byla s velkým úspěchem uvedena v Národním muzeu v Praze a nyní bude po celý rok instalována v Technickém muzeu v Brně.

Výstava  je společným projektem Národního muzea, Národního technického muzea a Technického muzea v Brně. V Praze, kde slavila obrovský úspěch, ji až do září letošního roku navštívilo více než sto tisíc lidí. Jako podobně úspěšný projekt Play, který jsme přivezli do Brna v loňském roce, i tato výstava snad potěší nejen regionální veřejnost z Moravy, ale i ze Slovenska.

Interaktivní projekt, který představuje významné i opomíjené vynálezce a objevitele s úzkou vazbou na české země, se zařadil mezi nejúspěšnější výstavní akce Národního muzea v nové budově. Úspěchy slavil také ziskem 1. místa v kategorii expozice na soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP.  I to byly důvody, proč jsme se rozhodli výstavu představit v Brně.

Vynálezci a vynálezy prezentují pestré osudy více než 20 osobností, které po sobě zanechaly nesmazatelná díla světového či evropského významu v mnoha oborech lidské činnosti – v technice, lékařství, zemědělství, biologii, chemii, ale i v humanitních vědách. Na své si přijdou i milovníci kuriózních a absurdních výtvorů. Také vás možná překvapí, kolik předmětů z běžného života je českého původu. Některé vynálezy si můžete prohlédnout v originále, u jiných zase pomocí různých interaktivních modelů a her vyzkoušet princip, na kterém fungují. Pro děti i hravé a zvídavé dospělé návštěvníky jsou připraveny životopisné komiksy třinácti osobností a hra na vědce – jak jinak se lépe vcítit do života vynálezce, než si osobně zakusit všechny nástrahy osudu, které vědci jeho bádání znepříjemňovaly, nebo naopak přispěly ke zdárnému konci.
Kdoví, třeba i vám se podaří získat Nobelovu cenu...

Součástí projektu je v Brně navíc interaktivní hra pro děti a dospělé Dobrodužství vědy, která vznikla v spolupráci šesti zemí v rámci projektu Evropské unie, a která byla v krátké době představena v České republice v březnu 2011 právě v Technickém muzeu v Brně. Podařilo se nám ji získat zpět díky Středoevropské unii technických muzeí a tato hra bude prezentována jako součást výstavy Vynálezci a vynálezy.

Výstava Vynálezci a vynálezy spolu s interaktivní hrou Dobrodružství vědy bude slavnostně otevřena za přítomnosti autorů i ředitelů muzeí v pondělí 17. prosince 2012 v 17.00

Otevírací doba a vstupné zde

 

Otevírací doba Technického muzea v Brně v období Vánoc a Nového roku

24. – 25. 12. 2012: zavřeno
26. – 30. 12. 2012: otevřeno
31. 12. 2012 (pondělí): zavřeno
1. 1. 2013 (úterý): zavřeno

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Psychedelika a jejich potenciál v t…

27.10.2021 - 27.10.2021
Brno

Party halucinogen, politický manifest či grál k osobnímu poznání? Psychedelické látky tu jsou s námi odnepaměti a…

Bambule Expo - Brno

31.10.2021 - 31.10.2021
KC Semilasso

Zažijte den plný divadla, hudby, tance a kouzel na Bambule Expo, které se bude konat 31. 10. 2021 v KD Semilasso v Brně…

Maker Faire Brno 2021 - Brno-město

23.10.2021 - 24.10.2021
Výstaviště

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce!

VIDA! After Dark | #38 | SUPERHUMAN…

26.10.2021 - 26.10.2021
VIDA! science centrum

Užijte si další z večerů pro dospělé ve VIDA! science centru, který tentokrát věnujeme limitům lidského těla.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 18. říjen

Dnes má svátek Lukáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete