Statistika našeho portálu

  • 95 094 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Země živitelka, 47. ročník

27.08.2020 - 01.09.2020 České Budějovice

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Výstaviště, České Budějovice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
České Budějovice
Obec
České Budějovice

Fotogalerie k článku

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

Tradičně je v rámci Země živitelky zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství, rostlinná a živočišná výroba, technologie, lesní a vodní hospodářství, ekologické zemědělství, myslivci, rybáři , včelaři i drobní chovatelé, jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony i svůj vlastní program.

ZEMĚDĚLSKÉ TECHNICE vždy patří největší část areálu, zejména hlavní trasy Země živitelky a také pavilon Z. Představují se zde tradiční značky a špičky svého oboru, které k zemědělské technice již dlouhá léta patří. Vystaveny jsou nejnovější traktory, secí technika, rozmetadla, manipulační technika, stroje na zpracování půdy apod.

Předvadiště a přilehlé pavilony jsou vyčleněny pro HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA, na předvadišti je každý den celodenní program jako např. ukázky jízdárny a poslušnosti koní, skot, hospodářská zvířata jsou zastoupena i ovcemi, kozami nebo prasaty v přilehlých pavilonech. Letošní novinkou na předvadišti bude angusský šampionát The First European Angus Show.

Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. V sobotu společně slavíme NÁRODNÍ DOŽÍNKY. Průvod v čele s nejvyššími představiteli státu a vlády doprovází lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy. Nechybí ani tradiční soutěž o nejlepší dožínkový věnec. Podtitul "100 let českého zemědělství" se bude prolínat celou Země živitelkou. Na počest společné historie bude u příležitosti Národních dožínek zasazena lípa.

ZÁŽITKOVÉ ZEMĚDĚLSTVÍ bylo novinkou loňského ročníku a letos bude pro velký úspěch znovu součástí Země živitelky. Představuje interaktivního průvodce pro malé i velké návštěvníky – DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT. Významná část areálu bude vyhrazena pro naučnou stezku, dětský zemědělský koutek, živou farmu, lesní školu a další aktivity.

Mapa

Další akce v okolí

Borůvkobraní - Borovany

10.07.2021 - 11.07.2021
Borovany

Ojedinělá gastronomicko-kulturní akce, kde se vše točí kolem borůvek: divadelní vystoupení, folklorní soubory, jarmark…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete