Statistika našeho portálu

  • 95 696 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Výstava Živá řeka Bečva - Zámek Kinských Valašské Meziříčí

04.04.2013 - 30.06.2013 Valašské Meziříčí

Muzeum regionu Valašsko připravilo na začátek dubna zajímavou výstavu. Bude se zabývat řekou Bečvou od pramene až po její tok v oblasti středního Pobečví mezi Valašským Meziříčím a Hranicemi. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 4. dubna 2013 od 17 hodin v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hlavní autor výstavy, Karel Pavelka, zoolog Muzea regionu Valašsko na asi 30 minutové prezentaci…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Kinských Valašské Meziříčí
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Vsetín
Obec
Valašské Meziříčí

Fotogalerie k článku

Muzeum regionu Valašsko připravilo na začátek dubna zajímavou výstavu. Bude se zabývat řekou Bečvou od pramene až po její tok v oblasti středního Pobečví mezi Valašským Meziříčím a Hranicemi. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 4. dubna 2013 od 17 hodin v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hlavní autor výstavy, Karel Pavelka, zoolog Muzea regionu Valašsko na asi 30 minutové prezentaci představí ve stručnosti řeku Bečvu, organismy v ní a kolem ní žijící i další souvislosti..

Ve výstavě je důraz kladem především na výskyt rostlinných a živočišných druhů od pramenů Bečvy až po její střední tok na druhy přímo vázané na koryto Bečvy a její břehy, ale i na její okolí, které s tokem a vodu souvisí. Výstava se však také bude zabývat využíváním řeky v minulosti i současnosti, geomorfologií přírodních řek a vývojem beskydských řek za posledních několik století. Také historií regulace Bečvy a jejich přítoků a povodněmi, které ze v regionu objevovaly. Hlavním tématem výstavy jsou však rostliny a živočichové vyskytující se především na zpřírodněných neregulovaných úsecích Bečvy po velké povodni v roce 1997. Tyto úseky hostí řadu zajímavých druhů živočichů, kteří právě tyto úseky vyhledávají - jde třeba o pavouka slíďáka pobřežního, saranči blankytnou, svižníka zvrhlého a přástevníka kostivalového z bezobratlých, kulíka říčního, pisíka obecného, ledňáčka říčního, břehuli říční z ptáků a bobra evropského nebo vydru říční ze savců. Z rostlin jsou na tyto úseky vázány kriticky ohrožený židoviník německý, vrba chlupatá, chrastice rákosovitá, vrba oleandrová a vrba šedá.

Jedním z témat výstavy jsou i protipovodňová opatření technického charakteru i ta přírodní, která využívají zpřírodněné seky a připouštějí rozlivy vody mimo koryto řeky v nezastavěných úsecích.

K výstavě byl připraven i stejnojmenný lektorský program pro školy a připraveny budou také praktické ukázky sinic, řas a bezobratlých živočichů pomocí mikroskopu. V květnu a červnu budou pořádány exkurze na Bečvu ve Valašském Meziříčí s praktickým poznáváním flóry a fauny vyskytující se na Bečvě nebo v jejím okolí.

Lektorské programy a další nabídky k výstavě je možné objednat

na tel. čísle 571 611 764 a na mailu: muzeumvm@muzeumvalassko.cz.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Týden kultury na Valašsku - Velké K…

19.08.2021 - 25.08.2021
Resort Valachy

Připravte se na týden plný kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin přinese další ročník Týdne kultury…

Hlasy 2021 - Rožnov pod Radhoštěm

28.08.2021 - 28.08.2021
amfiteátr Na Stráni

Hudební festival lidského hlasu každoročně představuje hudebníky nejrůznějších žánrů, které spojuje unikátní hlasový…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 23. červenec

Dnes má svátek Libor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete