Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Výtvarná výstava Arcade umělce PAUSERA - Poděbrady

05.02.2022 - 30.04.2022 Poděbrady

Výtvarná výstava Arcade v Poděbradech. Vizuální hostina představující komplex Pauserovy tvorby za poslední terciární období.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Ludvíka Kuby
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Nymburk
Obec
Poděbrady

Fotogalerie k článku

Od 5. 2. do konce dubna 2022 bude v Galerii Ludvíka Kuby v Poděbradech probíhat výstava umělce Pausera s názvem Arcade. Návštěvníci na ní naleznou spoustu zdánlivě protichůdných symbolů, avšak s promyšleným významem. Ovlivněn symbolismem, servíruje Pauser divákovi vizuální hostinu plnou vzpomínek, fragmentů digitálních technologií a elementů vycházejících z klasických uměleckých děl.  

Pauser (*1983) je typickým představitelem generace Y. Začínal na ulici jako graffiti writer a věnoval se studiu oděvního designu. Právě tyto pilíře dnes tvoří poznávací značku a umělecký pseudonym Pauser. Prvotní vliv na jeho tvorbu – tedy nástup internetu a počítačových her, MTV – se v posledních letech ještě umocnil rozmachem digitálních technologií a příchodem kryptoměn. Fascinace virtuálním světem je něco, co se v jeho tvorbě neustále opakuje a obměňuje. A přesto se za posledních pár let jeho tvorba výrazně proměnila.

"U Pausera najdeme spoustu zdánlivě protichůdných symbolů, avšak s promyšleným významem. Ovlivněn symbolismem, servíruje divákovi vizuální hostinu plnou vzpomínek, fragmentů digitálních technologií a elementů vycházejících z klasických uměleckých děl. Figurální náměty, které do svých obrazů rafinovaně umísťuje ve smyslné a poutavé póze, často dehonestuje s úmyslem poukázat na paradox současného světa konzumu a luxusu", uvádí jedna z kurátorek výstavy, Romana Junkerová.  

Stejně jako počítačové hry, jsou i Pauserovy díla plná barev, symbolů a grafiky vycházející z počátku 90. let. V těchto námětech se odráží okolní svět, který umělec vnímá jako nekonečný proud mnohoznačných symbolů – historie a pokroku, přepychu a chudoby, nových technologií a přírody. Přes tuto nespočetnou a barevnou škálu protikladů klade důraz na kompozici obrazů a jednotlivé části skládá stejně jako hudební skladatel v souzvučném sledu. Toto vizuální samplování, jak jej Pauser sám nazývá, pak odlehčují prvky drapérií, dekorací a architektury, které do obrazů přináší jak invenci, tak vzdušnost a uvolnění.

 

Galerie v březnu a dubnu nabídne návštěvníkům i komentované prohlídky s autorem. (viz informace níže).

 

Galerie Ludvíka Kuby, Poděbrady

Výstava Arcade, Pauser 5.2. – 27. 4. 2022

Kurátoři: Romana Junkerová, Vojtěch Odcházel, 

Komentované prohlídky s umělcem: sobota 5. 3. v 16.00, 16. 4. 16.00

Kontakt: Romana Junkerová,  junkerova.romana@gmail.com, 775 737 123

 

Více fotografií z vernisáže naleznete na tomto odkazu (kredit fotek Galerie Ludvíka Kuby)

https://photos.app.goo.gl/qLhLoCyqPf9oBQqE9

 

Pauser 

oceňovaný graffiti umělec, malíř a designér, který svá díla vystavoval v Německu, Arménii, Arubě, Spojeném království, Spojených státech a také v rodném Česku. Pochází z Olomouce. Od 90. let rozvíjel svůj osobní styl graffiti a jeho odvážné kompozice symbolizují moderní způsob života. Využívá rozšířenou realitu a tvoří pomocí sprejů a olejů na plátně. Mezi jeho nejvýraznější počiny patří i založení olomouckého Street Art Festivalu s mezinárodní účastí https://streetart-festival.cz

Mapa

Další akce v okolí

Poděbradský triatlon 2023 - Poděbra…

19.05.2024 - 19.05.2024
koupaliště Jezero

Závod pro malé i velké sportovce.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete