Statistika našeho portálu

  • 102 382 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

XIII. výstava extotických rostlin

04.09.2013 - 08.09.2013 Jihlava

Od 4. do 8. září se v prostorách muzejního výstavního sálu koná v pořadí již třináctá výstava exotických rostlin Ivany a Jiřího Jandových.Letošní přehlídka exotických rostlin bude jakýmsi ohlédnutím za třiceti lety jejich sukulentářské záliby. Návštěvníkům budou prezentovány jednotlivé skupiny rostlin, které je za ta léta zaujaly, mnohé z nich je provázejí po celou dobu.Výstava bude rozdělena na…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Od 4. do 8. září se v prostorách muzejního výstavního sálu koná v pořadí již třináctá výstava exotických rostlin Ivany a Jiřího Jandových.

Letošní přehlídka exotických rostlin bude jakýmsi ohlédnutím za třiceti lety jejich sukulentářské záliby. Návštěvníkům budou prezentovány jednotlivé skupiny rostlin, které je za ta léta zaujaly, mnohé z nich je provázejí po celou dobu.

Výstava bude rozdělena na menší celky, věnované například různým druhům tlusticí, nebude chybět ani expozice echeverií, pryšců rodu Euphorbia, madagaskarských "lidožravých" stromků rodu Uncarina, a samozřejmě také adenií s různými barvami květů a tvary kmenů.

Návštěvníci uvidí také všechny nejstarší rostliny rodu Trichodiadema, z nichž některé s Jandovými žijí více jak pětadvacet let, a přesto by se stále bez problémů vešly na okenní parapet.

Speciální pozornost bude věnována rostlinám Kanárských ostrovů, samozřejmě nemohou chybět kaudexy, pachypodia, sukulenty s léčivými účinky a mnoho dalších skupin sukulentních rostlin.

K tomu všemu samozřejmě patří i pestrobarevné sukulentní zahrádky, miniaturní stromečky i krajinky z nich sesazované do malých keramických misek.

Nebudou chybět ani tradičně nádherné kaktusy ze sbírky Václava Navrátila.

Ivana a Jiří Jandovi budou po celou dobu trvání výstavy přítomni, a v případě zájmu budou návštěvníkům zodpovídat veškeré jejich pěstitelské dotazy.

Stejně jako v předchozích letech je výstava je prodejní – přijďte se podívat!          

Mapa

Další akce v okolí

Burza Heulos 2024 - Jihlava

20.07.2024 - 20.07.2024
Jihlava

Burza, bleší veletrh poblíž centra krajského města Jihlava. Původní a jediná myšlenka akce je dát druhou šanci použitým…

Burza Heulos 2024 - Jihlava

21.09.2024 - 21.09.2024
Jihlava

Burza, bleší veletrh poblíž centra krajského města Jihlava. Původní a jediná myšlenka akce je dát druhou šanci použitým…

Kolem Telče 2024

25.05.2024 - 25.05.2024
Telč

Gastro-cyklo společenský nezávod

Tvoření na Den dětí 2024 - Telč

01.06.2024 - 01.06.2024
Telč

Tvoříme na Den dětí v Panském dvoře Telč!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete