Statistika našeho portálu

  • 102 375 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Svijany

31.03.2018 Svijany

Brány Zámku Svijany se v roce 2018 pro veřejnost otevřou v sobotu 31. března v 9:00 hodin.Na návštěvníky čeká řada novinek včetně delší otevírací doby  Novu atrakcí je zážitková hra ARCANAZámek Svijany letos vstupuje do třetí sezóny po rozsáhlé rekonstrukci a zpřístupnění historického objektu v roce 2016. Noční prohlídky zámku jsou pro svůj velký zájem naplánovány i na letošní rok. Zámecká brána…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Svijany
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Liberec
Obec
Svijany

Fotogalerie k článku

Brány Zámku Svijany se v roce 2018 pro veřejnost otevřou v sobotu 31. března v 9:00 hodin.

Na návštěvníky čeká řada novinek včetně delší otevírací doby 

Novu atrakcí je zážitková hra ARCANA

Zámek Svijany letos vstupuje do třetí sezóny po rozsáhlé rekonstrukci a zpřístupnění historického objektu v roce 2016. Noční prohlídky zámku jsou pro svůj velký zájem naplánovány i na letošní rok. Zámecká brána se návštěvníkům poprvé v letošní sezóně otevře o víkendu 31. března v 9.00 hodin. Čeká na ně řada novinek a zajímavých kulturních akcí.

Největší novinkou letošního roku je zámecká zážitková hra ARCANA, která zábavnou formou odkrývá tajemnou historii zámku. "Hru ARCANA nově spouštíme ve spolupráci s firmou Feelnat.cz, která nám pomohla s vytvořením celého konceptu. Jedná se o interaktivní dobrodružnou hru spojující možnosti online her, tajných skrýší a reálných šifer, které vás provedou zámkem," říká Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany. ARCANA je určena pro rodiny i skupiny přátel, kteří se chtějí pobavit, vyzkoušet si důvtip i postřeh, a přitom současně objevovat tajemství zámku. "Během sezóny mohou ARCANU hrát kdykoli v otevírací době zámku po předchozí rezervaci. Mimo sezónu pro ně máme předem dané termíny," dodává Libor Stejskal.

Oproti loňské sezóně zámek prodloužil otevírací dobu, a navíc je nově otevřen i v pondělí. Zámecký šenk, který návštěvníkům nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení u kávy a výborných domácích zákusků, bude v provozu od května každý den od 10.00 do 18.00 hodin. Během celé sezóny se pro návštěvníky zámku vedle tradiční zámecké slavnosti k oslavě znovuotevření zámku po jeho nákladné rekonstrukci a Svatováclavské slavnosti na konci sezóny připravují různé koncerty a zajímavé akce. Největším lákadlem letošního roku by měl být koncert Michala Davida, jehož hity rozezní nádvoří zámku v září. Na veškeré koncerty na zámku lze zakoupit vstupenky přes rezervační portál E vstupenka nebo na pokladně zámku.

Pro zahájení letošní sezóny si zámek připravil speciální komentovanou noční prohlídku s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským. "S nočními prohlídkami jsme začali již minulý rok, a protože měly velký úspěch, rozhodli jsme se v nich pokračovat i letos. Zatím jsme pro ně předběžně stanovili sedm termínů. Prohlídka trvá přibližně dvě hodiny. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme zájemcům se na ni předem objednat," doplňuje Libor Stejskal.
I na hosty Hotelu Zámek Svijany čekají příjemné změny v podobě rozšíření nabídky ubytovacích balíčků, ve kterých je zahrnuta i zámecká hra ARCANA. Mezi další doplňkové služby hotelu patří například soukromá prohlídka Pivovaru Svijany, snídaně do postele, možnost objednat si plnou penzi či polopenzi nebo piknikový koš, který si hosté mohou zkonzumovat v romantickém zátiší zámecké zahrady. Hotel Zámek Svijany je otevřen po celý rok, naopak Zámek Svijany je během zimní sezóny přístupný pouze po předchozím objednání. 

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Jóga víkend v Hrádku nad Nisou blíz…

24.05.2024 - 26.05.2024
U koupaliště 155

Náplň dle přání přihlášených, např. oční jóga, ukázka Hormonální jógy, cviky pro zdravá záda, pánevní dno, protažení…

Královský košt Liberec 2024

29.11.2024 - 29.11.2024
Liberec

Největší pultová degustace českých a moravských vín.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 22. květen

Dnes má svátek Emil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete