Statistika našeho portálu

  • 95 128 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Zahájení sezóny zámku Kroměříž

27.03.2015 - 29.03.2015 Kroměříž

Víkendem Poutních dnů 27.-28.3. začíná  návštěvnická sezóna 2015 na Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Poprvé v tomto roce můžete navštívit Reprezentační sály zámku a  také oblíbenou vyhlídku z věže, odkud lze za příznivého počasí  přehlédnout Moravu od Jeseníků po Javořinu a od Buchlova až na Hostýn. Páteční akcí dáváme poutníkům příležitost využít mimořádné slevy, kdy k reprezentační trase a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Kroměříž,
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Kroměříž
Obec
Kroměříž

Fotogalerie k článku

Víkendem Poutních dnů 27.-28.3. začíná  návštěvnická sezóna 2015 na Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Poprvé v tomto roce můžete navštívit Reprezentační sály zámku a  také oblíbenou vyhlídku z věže, odkud lze za příznivého počasí  přehlédnout Moravu od Jeseníků po Javořinu a od Buchlova až na Hostýn. Páteční akcí dáváme poutníkům příležitost využít mimořádné slevy, kdy k reprezentační trase a věži ještě připojíte vrcholící výstavu kamélií v Květné zahradě a aby toho nebylo málo, lze očekávat, že se vůbec poprvé po obnově v plné kráse rozekvetou narcisy, tulipány, krokusy (a zahradník ví co ještě) v navazující Holandské zahradě.

Jak slevy dosáhnout? Podle hluboké tradice se na závěr poutních mší a slavností rozdávají u východů z kostela malé památeční (tzv. svátostné) obrázky, které dříve sloužily nejen jako památka na návštěvu poutě, ale také jako prostředník duchovní vytrvalosti v každodenním životě. Najdete je téměř ve všech modlitebních knížkách našich babiček.
V rámci poutních dnů je pak tento "Mořický" obrázek také motivací k vytrvalosti návštěvnické a při jeho předložení na pokladnách zámku a Květné zahrady získáte poloviční slevu na zakoupení vstupenky VIA UNESCO, se kterou navštívíte právě Reprezentační sály, Zámeckou věž a Květnou zahradu, vše za pouhých 90 Kč!  Poutníci, kteří v pátek 27.3. nestihnout této možnosti využít, mohou svátostný obrázek použít o víkendu (28.-29.3), a to osobně nebo předat svým blízkým a známým, případně jim předat vstupenku s nevyužitými vstupy.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. duben

Dnes má svátek Alexandra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete