Statistika našeho portálu

  • 94 516 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Zámecké vinařství Třebívlice

05.09.2015 - 29.11.2015 Třebívlice

Víno, které se pilo naposledy před 100 lety, ochutnají návštěvníci Třebívlic na Litoměřicku už tento víkend (5. a 6. 9. 2015). Místní obnovené vinařství totiž otevírá brány a od začátku září nabízí prohlídky pro veřejnost o sobotách a nedělích. Za jedním z největších vinařských projektů v Čechách poslední doby stojí podnikatel a místní patriot Jan Dienstl, který vrátil do malebného Českého…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Víno, které se pilo naposledy před 100 lety, ochutnají návštěvníci Třebívlic na Litoměřicku už tento víkend (5. a 6. 9. 2015). Místní obnovené vinařství totiž otevírá brány a od začátku září nabízí prohlídky pro veřejnost o sobotách a nedělích. Za jedním z největších vinařských projektů v Čechách poslední doby stojí podnikatel a místní patriot Jan Dienstl, který vrátil do malebného Českého středohoří 35 hektarů kvalitních vinic, a navázal tak na téměř tisíciletou tradici.

Prohlídky vinařství jsou koncipovány jako Cesty vína. Provedeme vás celým procesem výroby od příjmu hroznů až po lahvování.  Každý z návštěvníků se tak stane na chvíli vinařem, a to v nejmodernějším vinařství ČR. Kromě toho pozná i tajemství příběhu o poslední lásce Johanna Wolfganga Goetheho, jíž jsme vinařství zasvětili.

Vinařství bude o víkendech otevřeno od 10:00 do 22:00, přičemž prohlídky budou začínat od 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00. Pro větší skupiny lze uspořádat exkurzi i mimo tento harmonogram. Návštěvníci ochutnají kromě vína rovněž to nejlepší od farmářů z Českého středohoří.

Litoměřická oblast je nejstarším vinařským regionem v Čechách, který se pyšní téměř tisíciletou tradicí pěstování vína. Samotné Třebívlice prožily svou největší slávu nedlouho před svým pádem. V 19. století tu bylo na 100 hektarů vinic, postupně je však likvidoval révokaz. Prehistorie třebívlického vína skončila v roce 1900, kdy byla zrušena poslední místní pětihektarová vinice.

Příběh Zámeckého vinařství Třebívlice však není postaven pouze na slávě svých předchůdců, ale především na Ulrice von Levetzow, baronce z Třebívlic, která se stala symbolem vinařství. Mladá Ulrika byla poslední láskou spisovatele Johanna Wolfganga Goetheho. Jeho city sice nakonec neopětovala, již nikdy se však nevdala. Tvůrci značky třebívlického vína věří, že jejich láska naopak odezvu najde – v srdcích všech milovníků dobrého vína.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 24. listopad

Dnes má svátek Emílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete