Statistika našeho portálu

  • 102 697 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Liteň

13.08.2017 Liteň

Zámecký areál v Litni po roce otevře své brány milovníkům pěveckého umění; vystoupí také Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka Ani letos nemůže v programu Festivalu Jarmily Novotné chybět Závěrečný koncert Interpretačních kurzů, jehož poslech spolu s přitažlivou silou letního zámeckého sídla v Litni každoročně okouzlí nejednoho návštěvníka. V roce 110. jubilea narození sopránové legendy a světově…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Liteň
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Beroun
Obec
Liteň

Fotogalerie k článku

Zámecký areál v Litni po roce otevře své brány milovníkům pěveckého umění; vystoupí také Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka

Ani letos nemůže v programu Festivalu Jarmily Novotné chybět Závěrečný koncert Interpretačních kurzů, jehož poslech spolu s přitažlivou silou letního zámeckého sídla v Litni každoročně okouzlí nejednoho návštěvníka. V roce 110. jubilea narození sopránové legendy a světově významné osobnosti Jarmily Novotné, jíž je festival zasvěcen, se vedení pěveckých kurzů ujmou špičková sopranistka a sólistka Národního divadla Kateřina Kněžíková a jeden z našich nejvýznamnějších reprezentantů na mezinárodní scéně, basbarytonista Adam Plachetka. O klavírní doprovod se jako každoročně postará šéfkorepetitor Národního divadla Zdeněk Klauda. Interpretační kurzy v Litni 2017 pořádá ve dnech 9. a 13. srpna nezisková organizace Zámek Liteň, z.s. v rámci 6. ročníku Festivalu Jarmily Novotné. Letošní závěrečný koncert připadá na neděli 13. srpna a jako obvykle se odehraje v sále historického objektu Čechovny.

"Pedagogická, respektive konzultační činnost mě baví a snažím se k ní nejméně jednou, nebo dvakrát do roka vracet. Kurzy, kde spolu všichni tráví čas a můžou se soustředit jen na ně, dávají z mého pohledu více smyslu, než jedna hodina před publikem v běhu jiných událostí. Také se rád vracím do prostředí liteňského zámku, kde je v létě nádherně. V místní atmosféře vlastně nevnímám práci jako práci, protože si připadám jako na dovolené," vyjadřuje význam Interpretačních kurzů v Litni basbarytonista Adam Plachetka. Letošní ročník zde bude jeho druhou zkušeností.

Zámek v Litni, kam se kdysi slavná pěvkyně přivdala, již počtvrté poskytne útočiště začínajícím i pokročilým pěvcům a dost možná naší budoucí elitě pěveckého a operního oboru. "Bude to znít jako obrovské klišé, ale to místo je prostě magické. Vůbec se nedivím, že se tam Jarmila Novotná cítila tak dobře. Myslím, že by byla nadšená, kdyby věděla, že se na jejím panství rodí další pěvecká generace," uvažuje významná pěvkyně Kateřina Kněžíková, která povede liteňské kurzy potřetí v řadě.

Jako každý rok vyvrcholí kurzy poslední podvečer společným vystoupením jejich absolventů s lektory určeným pro širokou veřejnost. Zaměřením těch letošních bude výuka jak českého, tak zahraničního repertoáru a vybrané ukázky pak vyplní i program koncertu. "Závěrečný koncert se vždy nese v duchu toho, jakou práci všichni udělali. Vždy všem kladu na srdce, aby se nesnažili napůl ukázat to kvantum věcí, které jsme změnili, ale třeba jen jednu, dvě, zato pořádně. S plným uvědoměním. A to také vždy funguje. Sama vím, jak je někdy těžké splnit vše. Budu nesmírně šťastná, když se, jako každoročně, Čechovna naplní hudbymilovnými lidmi a přijdou podpořit studenty v jejich snažení," zve k poslechu Kateřina Kněžíková.   

Frekventanty kurzů letos mimořádně doplní i jeden korepetitor. Také on se představí na závěrečném koncertu, ovšem v roli doprovazeče svých pěveckých kolegyň a kolegů. Jeho studium povede pravidelný korepetitor kurzů Zdeněk Klauda. "Vždy velmi kvitujeme, že naprostá většina účastníků opouští své zaběhané stereotypy, které jim fungují, a riskují i před publikem a zkouší zapracovat do svého projevu to, co se za těch několik málo dnů naučili. Závěrečné koncerty mají vždy naprosto nezaměnitelnou atmosféru, která je ovlivněna jak vzájemnou důvěrou, která se mezi námi během té doby vytvoří, tak neskutečným zápalem mladých pěvců a pěvkyň a v neposlední řadě i zcela výjimečným geniem loci liteňského zámku."

Vstupenky

na Závěrečný koncert Interpretačních kurzů je možné rezervovat a zakoupit na emailu tickets@zamekliten.cz nebo na čísle 724 880 826. Cena vstupenky je 300,- Kč. Vzhledem k omezené kapacitě míst v sále doporučují organizátoři včasné provedení rezervace. Koncert začíná v 18 hodin a po jeho skončení se uskuteční autogramiáda s Kateřinou Kněžíkovou a Adamem Plachetkou.

Interpretační kurzy v Litni 2017 se potřetí konají ve spolupráci s Hudební a taneční fakultou Akademie múzických umění v Praze, kde se v březnu uskutečnil první běh vedený Kateřinou Kněžíkovou. Vybraná absolventka tohoto kurzu získala odměnu v podobě bezplatné účasti v rámci druhého běhu kurzů v Litni.

Více informací na 

http://www.zamekliten.cz/

https://www.facebook.com/FestivalJarmilyNovotne.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Oživení Historie na hradě Točník 20…

10.08.2024 - 10.08.2024
Hrad Točník

Skupina historického šermu OKOŘSKÁ GARDA připravila již dvanáctý historický festival Oživení Historie na hradě Točník.

Hořovická heligónka 2024 - Hořovice

17.08.2024 - 17.08.2024
Hořovice

47. ročník tradičního heligónkářského festivalu

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 20. červenec

Dnes má svátek Ilja

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete