Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Závod Skokového poháru České pojišťovny - Ptýrov

15.08.2013 - 18.08.2013 Ptýrov

Již od čtvrtka 15. srpna začíná v Ptýrově devátý závod Skokového poháru České pojišťovny 2013, který se do historie domácího skokového sportu zapíše tučným písmem. Nejen, že v jeho rámci proběhnou hned dvě Velké ceny, ale navíc se jedna z nich bude konat večer.Skokový pohár a noční parkurový show na Farmě PtýrovKdy – čt | 15. až ne | 18. srpna 2013Kde – Farma Ptýrov, Ptýrov u Mnichova HradištěOd…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Farma Ptýrov, Ptýrov u Mnichova Hradiště
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mladá Boleslav
Obec
Ptýrov

Fotogalerie k článku

Již od čtvrtka 15. srpna začíná v Ptýrově devátý závod Skokového poháru České pojišťovny 2013, který se do historie domácího skokového sportu zapíše tučným písmem. Nejen, že v jeho rámci proběhnou hned dvě Velké ceny, ale navíc se jedna z nich bude konat večer.


Skokový pohár a noční parkurový show na Farmě Ptýrov

Kdy – čt | 15. až ne | 18. srpna 2013
Kde – Farma Ptýrov, Ptýrov u Mnichova Hradiště
Odod rána až do večera, noční parkurová show -sobota od 21:00 hod.

Vše se tak logicky odehraje pod světly reflektorů, což je v domácích podmínkách zcela ojedinělá záležitost. Při umělém osvětlení se již párkrát nižší skokové závody v minulosti konaly – např. ve Frenštátu pod Radhoštěm, ale takto významné závody na vyšších stupních obtížnosti se večer ještě nikdy neuskutečnily.

Avizovaná večerní Velká cena České pojišťovny, která je náhradním závodem za zrušenou červnovou Velkou cenu Opavy, je naplánovaná na sobotu 17. srpna od půl deváté, tedy v předvečer Velké ceny Ptýrova na stupni obtížnosti T** (150 centimetrů). I proto, že jezdce a koně čeká závěrečný den takto těžká soutěž, zástupci Asociace Český skokový pohár požádali Výkonný výbor České jezdecké federace o výjimku z pravidel ČSP a v sobotu se bude vrcholná soutěž skákat na úrovni ST**, tedy o 10 centimetrů níže, než v neděli. Ostatně, svůj díl náročnosti přidá i samotná skutečnost, že koně budou skákat za nezvyklých okolností.

Aby se účastníci měli možnost sžít s prostředím ozářeným reflektory, již v pátek 16. srpna bude na Ptýrově jedna soutěž probíhat večer. Od 21.00 hodin bude nachystán parkur se stupňovanou obtížností do 135 centimetrů se žolíkem a po vyhlášení nejúspěšnějších soutěžících se diváci mohou těšit na hudební vystoupení, které jim zpříjemní zbytek večera.

Že je večerní závod Skokového poháru České pojišťovny skutečně lákavý, to dokazuje předběžný seznam startujících. Ten čítá přes šest desítek dvojic a nechybí mezi nimi téměř nikdo z domácí skokové špičky. Tedy kromě čtyř členů reprezentačního týmu. Aleš Opatrný se Zidande P, Zuzana Zelinková s Luka´s Ninjou, Jiří Skřivan s Kallisto a Ondřej Zvára s Carmen Arcus totiž budou ve stejnou dobu již v dánském Herningu, který se příští týden stane dějištěm mistrovství Evropy, a to nejen ve skocích, ale také v drezuře a v paradrezuře. "Ve čtvrtek budu na Ptýrově skákat ještě s mladými koňmi, v sobotu ráno však již odjíždím do Dánska, a pokud mám správné informace, tak moji kolegové se na cestu vypraví již v pátek večer," upřesnil současný lídr tabulky Skokového poháru České pojišťovny a současně prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan.

Sportovní program na Ptýrově začíná ve čtvrtek, v pátek a v neděli od 8.00 hodin, pouze v sobotu si budou moci jezdci déle přispat, jelikož první kůň se postaví na start až v 9.00 hodin. Nedělní Velká cena Ptýrova začne ve 14.00 hodin.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Jablkobraní 2023 - Mnichovo Hradiště

30.09.2023 - 30.09.2023
Sychrov u Mnichova…

Jablkobraní 2023, sobota 30. září od 14 hodin, Sychrov u Mnichova Hradiště

Boleslam 2023 - Mladá Boleslav

06.10.2023 - 07.10.2023
Mladá Boleslav

BOLESLAM | PRVNÍ SLAMOVÝ FESTIVAL V ČESKÉ REPUBLICE Mladá Boleslav nehostí pouze závod na spolehlivé vozy... …

Koncert Společná věc 2023 - Mladá B…

24.10.2023 - 24.10.2023
Mladá Boleslav

Pozvánka na koncert Společná věc 2023

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete