Statistika našeho portálu

  • 99 614 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Mezinárodní závody Bohemian Throwdown

26.09.2020 - 27.09.2020 Plzeň

Západočeská metropole bude za necelé dva týdny, tedy v sobotu 26. a v neděli 27. září, svědkem jedinečného setkání a zápolení jedněch z nejvšestrannějších sportovců.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mezinárodní závody Bohemian Throwdown 2020 přivítají v prostorách pivovaru Plzeňského Prazdroje elitní tuzemské i zahraniční závodníky a závodnice, na které čeká celkem osm náročných "crossových" disciplín. Bude se cvičit s vlastní vahou i s činkami, rozhodovat bude jak síla, tak vytrvalost a šikovnost. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bude úvodní disciplína – závody na paddleboardu spojené s během. Za vším stojí tým kolem plzeňského Getup Gymu, jehož vůdčí osobností je špičkový crossfitový závodník Martin Feiferlík. Ten se letos jako jediný Čech kvalifikoval na - bohužel zrušené - CrossFit Games, což je neoficiální mistrovství světa v tomto náročném sportu. Nyní ale zve fanoušky na událost, která nemá na tuzemské scéně obdoby a pro veřejnost bude přístupná zdarma. Celkové prize money závodu činí 9 tisíc euro. 

Startovní listina v tuto chvíli čítá více než 150 jmen v několika kategoriích mužů i žen. Jedná se o elitní závodníky a závodnice (ELITE/RX), středně pokročilé (INTERMEDIATE) a muže nad 35 let věku. Soutěžit budou ale také mladí sportovci a sportovkyně (TEEN). Nezanedbatelnou část soutěžících tvoří zahraniční jména, například z Německa, Rakouska, Itálie, Slovenska, Srbska, Polska, Dánska a dalších zemí. Kolik zahraničních účastníků nakonec nádvoří Plzeňského Prazdroje přivítá, bude samozřejmě záležet na aktuální situaci ohledně koronaviru Covid-19.   

Krása tohoto typu závodů spočívá mimo jiné v rozmanitosti disciplín, které na závodníky čekají. A o kterých dopředu neví! "V Plzni se můžete těšit na celkem osm disciplín, čtyři v sobotu a čtyři v neděli. Jediné, co mohu už nyní prozradit, je úvodní závod na paddleboardu, který se bude konat na "Boleváku" (Velký Bolevecký rybník). Co bude v sobotu následovat, to se účastníci dozvědí až v pátek večer. A v sobotu pak zjistí, co je čeká v neděli. Různých silových, vytrvalostních a výkonnostních druhů cvičení je v našem sportu mnoho. Od zvedání činek přes cviky s vlastní vahou až po běh, veslování nebo air bike. Těch možností je mnoho a našim závodům to dodává na atraktivnosti i obtížnosti," říká Martin Feiferlík, který je bývalým reprezentantem ČR v dráhové cyklistice a v současnosti je nejlepším závodníkem CrossFitu u nás.  

Mezi další specifika crossového sportu patří tzv. online kvalifikace. Zájemci o účast v soutěži totiž nejprve musí splnit úkoly, které jim organizátoři dají, natočit je na video a zaslat k posouzení. "Online kvalifikace na Bohemian Throwdown 2020 probíhala v druhé polovině února a skládala se z pěti různých zkoušek. Kvalifikace se řídí podle několika pravidel, soutěžící mají například jasně daný časový limit na svůj výkon, video musí být natáčeno v jednom kuse a soutěžící se na něm nesmí dostat mimo záběr kamery." 

Dvoudenní program závodů začíná v sobotu 26. září od 7.00 na Boleváku, následně se dění přenese na nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde budou pokračovat další disciplíny.   

 

Mapa

Další akce v okolí

Maker Faire - Plzeň

22.04.2023 - 22.04.2023
DEPO2015

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Plzně! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si…

Plzeňský festival vína 2023 / jaro

28.04.2023 - 29.04.2023
Kopeckého sady

Největší svátek vína na západě Čech je tu! Srdečně vás zveme na jarní termín Plzeňského festivalu vína 2023, který se…

Jarní koncert Pilsen Voice & Tutti …

13.04.2023 - 13.04.2023
Anglické nábřeží 13

Jaro se blíží a je potřeba ho pořádně přivítat a jak jinak než hubou. V Korandově sboru v Plzni vystoupí ve čtvrtek 13.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 30. březen

Dnes má svátek Arnošt

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete