Statistika našeho portálu

  • 96 276 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Závody Dračích lodí – Chomutov

08.05.2018 Chomutov

Počátek měsíce května je v severočeském Chomutově již tradičně spojen se závody dračích lodí "O pohár primátorky města Chomutova", konající se na Kamencovém jezeře.Chomutovský Dragon cupTento typ závodů několikačlenných posádek si získává mezi příznivci kanoistiky stále větší oblibu, která se promítá na vzrůstajícím počtu zúčastněných posádek. V roce 2011 jsem tak mohli obdivovat fyzické výkony…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kamencové jezero
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Chomutov
Obec
Chomutov

Fotogalerie k článku

Počátek měsíce května je v severočeském Chomutově již tradičně spojen se závody dračích lodí "O pohár primátorky města Chomutova", konající se na Kamencovém jezeře.

Chomutovský Dragon cup

Tento typ závodů několikačlenných posádek si získává mezi příznivci kanoistiky stále větší oblibu, která se promítá na vzrůstajícím počtu zúčastněných posádek. V roce 2011 jsem tak mohli obdivovat fyzické výkony posádek dvou desítek lodí, které startovaly v kvalifikačních jízdách a ty nejlepší následně ve finálové bitvě.

Máte-li zájem zúčastnit se závodu, nemusíte se obávat extrémní náročnosti trati, ani jednoznačné převahy soupeřů, neboť většina zúčastněných se rekrutuje z řad pracovních kolektivů a skupin přátel. Stačí si pořídit kvalitní loď, sehnat dostatek zájemců o poměření sil s vodní hladinou, ozdobit příď lodi dračí hlavou, zaregistrovat se, lehce potrénovat a s chutí vyrazit do závodu. Zázemí závodu bylo nově přestěhováno do nového areálu Bandy, kde se odvíjí i veškeré dění související se závody. Tradiční tečkou za atraktivní sportovní akcí je společný zpěv závodové hymny (co jste hasiči, co jste dělali…), kterou si s chutí zazpívají všichni účastníci.

Závody dračích lodí 2018

Ahoj všem drakům, dračicím a přátelům vodních sportů, srdečně Vás zveme na 8. ročník chomutovského Dragon CUPu na kamencovém jezeře dne 8.5.2018.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Doupovskem: opuštěnou krajinou - Ka…

24.10.2021 - 24.10.2021
Kadaň

Dech beroucí kaňon Ohře, kryty ŘOP, zaniklé obce, Vintířovské lapidárium, daleké výhledy. Nasajte s námi atmosféru…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. říjen

Dnes má svátek Teodor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete