Statistika našeho portálu

  • 95 541 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Zavřete se do kláštera - Praha

27.10.2020 - 31.12.2020 Praha

Nabídka ubytování na Fortně pro lidi v karanténě

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pokud jste se ocitli v karanténě a nemáte ji kde strávit, nebo pokud byste se kvůli karanténě potřebovali izolovat od zbytku členů vaší domácnosti, můžete se ubytovat na Fortně. Nabídkou chceme ulevit rodinám v náročné době a lidem v karanténě nabídnout možnost tu nechtěnou situaci nějak využít pobytem v tichu kláštera. Nakonec - odříznutí se od světa má v klášteře dlouholetou tradici :)

Koho můžeme ubytovat?

Ubytovat můžeme lidi, kteří jsou v karanténě. Víme, že strávit pár dnů v tichu by mohlo být potřebné i jen tak bez karantény. Ale teď to bohužel nejde – nařízení vlády zakazuje poskytovat ubytovacích služby, nabídka pro lidi v karanténě je výjimkou.

Vzhledem ke kapacitám trasování hygienou, nebudeme rozlišovat mezi těmi, kdo mají karanténu nařízenou a kdo jsou v ní dobrovolně. Všichni ubytovaní ale budou muset dodržovat pravidla karantény a sami za to zodpovídají – viz web Ministerstva zdravotnictví.

 

Nabídka je hlavně pro lidi, kteří se potřebují izolovat od zbytku domácnosti a nemají zdravotní obtíže. Pokud máte příznaky covid-19 nebo je vám prostě jinak špatně, není Fortna tím nejlepším místem pro marodění. Když se váš stav zhorší během pobytu, bude to na vašem rozhodnutí, ošetřování vám zajistit nemůžeme.

Co můžeme a nemůžeme nabídnout?

Ubytování – budete mít pro sebe pokoj, vlastní koupelnu a WC. K dispozici je povlečení a ručníky. V pokoji jsou pohodlné postele, stůl s židlí a skříň nebo věšák. Z většiny pokojů je krásný výhled.

Primárně vám nabízíme pokoj. Do vyhrazených dalších prostor Fortny, které budeme pravidelně dezinfikovat, budete mít přístup ve vybraných časech, a za dodržování podmínek karantény. Nebudete se potkávat s dalšími lidmi (ani těmi, kdo jsou také v karanténě), nemůžou sem za vámi chodit návštěvy.

Stravování vám bohužel zařídit nemůžeme. Pomůžeme vám ale doručit do pokoje nákup potravin nebo donášku hotového jídla. Objednání si zařídíte sami přes donáškovou službu a doručení objednáte na čas mezi 11. a 13. hodinou. My ji od služby převezmeme a přineseme vám před dveře pokoje. K dispozici budete mít rychlovarnou konvici a sadu jídelního nádobí (na pokoji) a mikrovlnku (ve společném prostoru). Rychlovarek a mikrovlnek máme omezený počet - pokud máte možnost, přivezte si vlastní. Podobně vám zajistíme vynášení odpadků. Jídlo si můžete uskladnit na pokoji nebo na chodbě před pokojem, kde je chladněji. Ledničky v pokojích nejsou, tak volte spíše trvanlivější věci nebo pak dokupujte přes donáškovou službu.

Příjezd – na čase příjezdu se domluvíme individuálně, můžete přijet autem a zaparkovat tu.

Nabídku ubytování na Fortně lze pojmout jen jako místo pro izolaci, nebo si z toho udělejte pobyt v tichu kláštera. Můžete si s sebou vzít knihy či čas využít k meditaci v tichu. Wifi funguje momentálně jen v některých pokojích. Pokud budete potřebovat stabilní internetové připojení, doporučujeme vzít si s sebou vlastní mobilní data.

Kolik to stojí?

S ubytováním a zajištění servisu kolem jsou samozřejmě spojené nějaké náklady. Chceme ale během karantény pomoci těm, kdo budou ubytování opravdu potřebovat. Doporučený příspěvek je 300 Kč na noc, nebojte se ale ozvat i pokud byste si takovou částku nemohli dovolit, vyjdeme vám vstříc. Děkujeme tímto všem dárcům, kteří nám to umožňují udělat.

Jak se domluvit na ubytování?

Zavolejte na 724 069 958 (Petr Glogar)

nebo napište na karel.plechl@fortna.eu (Karel Plechl)

Další akce v okolí

Online: Komunikace s lidmi v soulad…

24.06.2021 - 24.06.2021
Praha

Osvojte si exaktní vědu lidské komunikace a poznejte funkce mozku skrývající se za běžným rozhovorem!

Online: Radkin Honzák - celá ČR

28.06.2021 - 28.06.2021
Praha

Poznejte trnitá úskalí našeho mozku a zjistěte, jak účinně bojovat vůči „infarktu duše“!

Online: Vězeňská subkultura - celá …

29.06.2021 - 29.06.2021
Praha

Nahlédněte mezi studené mříže nápravně-výchovných zařízení a poznejte pravidla subkultury, jejíž součástí nechce být…

Online: Emoční zrání a vývojová psy…

30.06.2021 - 30.06.2021
Praha

Poznejte principy vývojové psychologie a zjistěte, jak v mysli dítěte zavčas postavit základy empatie a pozitivního…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 24. červen

Dnes má svátek Jan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete