Statistika našeho portálu

  • 94 516 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Žít pivo s Poupětem – pivní degustace na Špilberku

28.11.2015 Brno

Na akci Žít pivo s Poupětem vás čekají piva z Belgie, Anglie, Irska a dalších zemí, k tomu zasvěcený výklad brněnských sládků a speciální komentované prohlídky výstavy Žít pivo s důrazem na osobnost a práci geniálního sládka Františka Ondřeje Poupěte. Ten výrazně proměnil a modernizoval výrobu českého piva. Zemřel v Brně dne 1. prosince 1805 – připijme si na jeho památku! Sobota 28. listopad bude…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na akci Žít pivo s Poupětem vás čekají piva z Belgie, Anglie, Irska a dalších zemí, k tomu zasvěcený výklad brněnských sládků a speciální komentované prohlídky výstavy Žít pivo s důrazem na osobnost a práci geniálního sládka Františka Ondřeje Poupěte. Ten výrazně proměnil a modernizoval výrobu českého piva. Zemřel v Brně dne 1. prosince 1805 – připijme si na jeho památku!

 

Sobota 28. listopad bude na Špilberku ve znamení piva. Mezi 11a 18 hodinou ochutnáte zahraniční piva z pivotéky Ogar pod vedením sládků z pivovarů Pegas, Hauskrecht, Albert, Líšeň a bývalého sládka Starobrna. Kromě toho můžete od 10 hodin v každou celou hodinu vyslechnout ve výstavě "Žít pivo" o pivovarech a hospodách zasvěcený výklad kurátorů. Navíc se dozvíte, kdo to byl František Ondřej Poupě. Bez něj by české pivo nebylo tím, čím je – jeho výrobu zmodernizoval a oprostil od mýtů (bez něj by se třeba dodnes do piva přidávala hořčice smíchaná s hlínou). Zájemci mohou ještě 1. prosince vyslechnout přednášku historika Libora Vykoupila s názvem "František Ondřej Poupě a české pivovarnictví". I při ní nebude chybět pivo – Doppelbock z pivovaru Pegas. Pojďte zapít Poupěte na Špilberk!

 

http://www.spilberk.cz/zit-pivo-s-poupetem/

Mapa

Další akce v okolí

Noc vědců - Brno

27.11.2020 - 27.11.2020
Brno

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Koncert The Best of Roxette - Brno

01.12.2020 - 01.12.2020
Brno

Tribute to Marie Fredriksson se symfonickým orchestrem poprvé v ČR Kultovní švédské poprockové duo ROXETTE na konci 80.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 24. listopad

Dnes má svátek Emílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete