Statistika našeho portálu

  • 88 556 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Živa award 2018 - Praha

12.09.2018 - 15.09.2018 Národní technické muzeum Kostelní 1320/42, 170 78 Nove Mesto, Praha

Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním zemědělským muzeum hostí předávání cen mezinárodní muzejní soutěže "Živa award 2018".5. ročník slavnostního předání cen mezinárodní muzejní soutěže Živa award 2018 proběhne poprvé v Praze. Soutěž bude ve dnech 12. až 15. září 2018 hostit Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním zemědělským muzeum.Ceny soutěže Živa jsou udělovány Fórem…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Národní technické muzeum Kostelní 1320/42, 170 78 Nove Mesto, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním zemědělským muzeum hostí předávání cen mezinárodní muzejní soutěže
"Živa award 2018".

5. ročník slavnostního předání cen mezinárodní muzejní soutěže Živa award 2018 proběhne poprvé v Praze. Soutěž bude ve dnech 12. až 15. září 2018 hostit Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním zemědělským muzeum.


Ceny soutěže Živa jsou udělovány Fórem slovanských kultur (FSC), Evropskou muzejní akademií (EMA) a Fakultou humanitních studií Přímořské univerzity v Koperu. Soutěž je otevřena pro všechny typy muzeí (vědecká, technická a průmyslová, historická, etnografická i přírodovědná, městská, regionální i státní) ze slovanských zemí, které mohou získat hlavní cenu za nejlepší slovanské muzeum či jednu z pěti zvláštních cen.


Generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr uvedl: " Velice si vážím toho, že letošní soutěž Živa award vyvrcholí v Praze. V Národním technickém muzeu budeme mít možnost se setkat s kolegy z muzeí ze slovanských zemí, seznámit se s nejlepšími výsledky jejich činnosti, podělit se o zkušenosti a současně si připomenout 100. výročí vzniku československého státu."


Myšlenka udílení cen soutěže Živa, která nese jméno slovanské bohyně, se objevila v roce 2012 z iniciativy Fóra slovanských kultur. S cenou Živa je spojena snaha podpořit tvořivost a výměnu zkušeností mezi kulturními institucemi v jednotlivých slovanských zemích.


Fórum slovanských kultur je nezisková nevládní organizace, která byla založena v roce 2004 z iniciativy, která vzešla ze slovanského kulturního prostředí, a dnes sdružuje 13 slovanských zemí: Bělorusko, Bulharsko, Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko, Českou republiku, Makedonii, Černou Horu, Polsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Ukrajinu.


Česká republika zaznamenala úspěch v soutěži v roce 2014, kdy Národní technické muzeum získalo v makedonském Skopje zvláštní ocenění za vedení muzea, vyzdvihnut byl především mladý kolektiv a pracovníků, a současně se NTM dostalo do nejužší nominace na hlavní cenu jako jedno z nejlepších sedmi slovanských muzeí a galerií. V roce 2016 získalo zvláštní cenu za kreativitu Muzeum nové generace v Žďáru nad Sázavou. Roku 2017 obdrželo zvláštní cenu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm za předávání odkazu prostřednictvím příběhu.


V roce 2018 je to právě Národní technické muzeum, které se ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem bude prezentovat jako hostitelská organizace. Porota se v Praze sejde, aby rozhodla o celkovém vítězi a také rozdala zvláštní ocenění vybraným kandidátům. Letos se soutěže účastní 25 muzeí z 13 zemí. Součástí programu je konference na téma "Strategické myšlení a marketing v digitálním světě". Vrcholným bodem programu bude slavností předání cen.

Další akce v okolí

Hry bez hranic - Praha

25.06.2019 - 28.06.2019
Malešice

Pozor, na konci června to bude v Praze klouzat. Kromě mokré jízdy na obří skluzavce "JJ" dlouhé téměř 100 m se můžete…

Písňový recitál Vivat písni - Praha

26.06.2019 - 26.06.2019
Kostel Československé…

Operní diva Národního divadla Michaela Zajmi a její dvorní klavírista Pavel Voráček představí písňový recitál VIVAT…

Koncert Báry Polákové ve Žlutých lá…

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Bára Poláková, držitelka pěti cen Anděl, se s moderním popovým zvukem a svébytnou poetikou vymyká všem kategoriím. Hity…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 26. červen

Dnes má svátek Adriana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete