Statistika našeho portálu

  • 94 724 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Devátý ročník multižánrového sousedského festivalu Žižkovské mezidvorky Praha

13.09.2020 Praha

Jednodenní multižánrový festival dvorků a vnitrobloků Dolního Žižkova.Dolní Žižkov vždy byl a jistě i zůstane obklopen svou specifickou atmosférou a málokdo ví, že se zde nachází tolik krásných a tak trochu neobjevených dvorečků.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Původně plánovaný červnový termín již tradičního sousedkého festivalu Žižkovské mezidvorky byl z důvodu celosvětové pandemii přesunut na neděli 13. září. Festivalový 9. ročník nemá podzimní datum konání poprvé, v minulých letech již takto proběhl několikrát a organizátoři se tak těší na příjemnou atmosféru konce léta mezi žižkovskými pavlačemi.


Letos se zapojilo 11 dvorků, zahrádek a dvorečků, které byste všechny našli na dolním Žižkově. Tato historická část města je sama o sobě jedinečnou a zajímavou lokalitou, jejíž genius loci oslovuje od nepaměti nejen Pražany, ale k vidění láká i mnoho turistů. Žižkovské mezidvorky jsou tak jednou z mála událostí, kde se návštěvníci mohou podívat i na místa, která by jim byla za normálních okolností utajena. Takových dvorečků je na Žižkově celá řada a na podzim se tam můžete podívat na dvorek Betlémské kaple, na tajnou zahrádku u nového bistra Řepánek v domečku nebo na soukromý dvoreček v Jeronýmově ulici. Již tradičně se program bude odehrávat i na pavlačemi zdobené zahrádce kavárny My Coffe Story, na kulturou plné střeše Přestupní stanice, na dvorečku Galerie Prokopka, na oblíbené zahrádce Mon Ami či na dvorku Clown&Bard nebo Brix bar&hostel. Nově se do festivalu zapojila i zahrádka pod korunami stromů kavárny Vin Caffé a v Locked In Prague pro zájemce přichystali venkovní únikovku, která své účastníky provede po místě konání festivalu, tedy po Žižkově.


Festival bude letos opět plný hudby, umění a různých workshopů. Návštěvníci tak mohou okusit od všeho trochu a zkrátka nepřijdou ani děti, na které čeká spousta zábavy. Hry, originální festivalové omalovánky, divadlo nebo třeba workshop animace určitě nadchne každého malého návštěvníka. Celý festival letos propojí festivalová soutěž, která bude probíhat na sociálních sítích Žižkovských mezidvorků a v níž si účastníci mohou přijít na originální festivalá trička nebo plátěnky s nezaměnielným rukopisem ilustrátorky Lucie Bax.

Další akce v okolí

Online: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi…

16.01.2021 - 16.01.2021
Divadlo v Dlouhé

Online loutkové představení veselých příběhů zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka.

Online: Ká dva vlastní cestou - cel…

16.01.2021 - 16.01.2021
Bělohorská 24, Praha 6…

Kino Dlabačov se po dobu uzavření kina připojuje k online projekcím v rámci „Moje kino Live“

Online: Ekologická úzkost I - celá …

19.01.2021 - 19.01.2021
Pragovka Gallery

V Pragovka Gallery proběhne první letošní synchronizovaná vernisáž - online formou v úterý 19. 1. 2021 od 18 hodin.

Online: Jak správně argumentovat - …

19.01.2021 - 19.01.2021
Praha

Pronikněte do tajů umění argumentace a naučte se, jak svými názory nadchnout druhé!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete